Schodiště Ytong

Od: Datum: 27.01.15 06:34 odpovědí: 2 změna: 19.02.15 17:13

V řadovém domě se chystám na rekostrukci schodiště. Nyní otevřené s dřevěnými nášlapy. Chci uzavřít (schody s podstupnicemi). Jelikož si schody budu dělat sám, a jelikož nechci předražené schodiště z masivu, materiál jsem zvolil Ytong. Dle katalog. listu Ytong stupně se používají i při rekonstrukcích - přikotvují se "L" kotvami. Já budu na jedné straně stavět novou zeď (ponese schody + budou v ní dveře do sklepa), na druhé straně promýšlím tyto možbnosti:

1) koupím Ytong. schod. stupně (dle CN vyjde cca na 15000), na jedné straně podezděno, na druhé vysekám do zdi kapsu hl. 15 cm, vložím schod a zazdím (nebudu sekat všechny kapsy naráz, budu po jednom sekat + zazdívat)

2) koupím Ytong příčkovky + L profil (60x60?), nebudu zasekávat celý stupeň, ale pouze L profily, na které vyskládám příčkovky a slepím ve 2 přesazených vrstvách pro každý stupeň, na druhé straně založím L profily do současně budované zdi. Každý stupeň mohu buď podložit 2 L profily, nebo se mohou překrývat a na jedné straně ležet na předchozím stupni a na druhé straně na L profilu.

Prosím o odpovědi/názory, jakou variantu doporučíte.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 07:28
avatar

Rostíku, domnívám se, že Váš dotaz je velmi specifický a je nutné odborná konzultace na místě s technikem z Ytongu.

Jelikož nevím odkud jste, volejte 602526319, pan Václav Matějka. Sdělte mu, že Vás posílá Milan z Doluru. Bude se Vám věnovat a určitě zařídí pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 17:13

@rosstik Varianta 1) Řešení je řešitelné a běžné.

Varianta 2) Řešení není úplně jasné, např. Vyskládání příčkovky a jejich slepení. Nicméně schody je samozřejmě možné ke stěnám přichytit pomocí ocelových nerezových profilů.

Pokud potřebujete vědět cokoliv dalšího, neváhejte se zeptat.

Technická podpora Ytong.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.