Pronájem ideální poloviny zahrady

Od: Datum: 26.01.15 21:06 odpovědí: 3 změna: 29.01.15 20:24

Dobrý den, vlastníme se sousedem napůl (idální) zahradu za domem. Soused se nyní chystá pronajmout svůj byt /ten je jeho/, můžu nějak zamezit jeho nájemníkům vstup na společnou zahradu? Resp. může nějak pronajímat/povolit pohyb po zahradě bez mého výslovného souhlasu? Díky S.A.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.15 11:47
avatar

Zdravím,
pokud bude soused uzavírat smlouvu o pronájmu bytu podle NOZ, tak tam má možnost pronajmout jen byt bez zahrady a tím pádem tam jeho nájemníkům nebude umožněn vstup. Ale záleží, jak se dohodnete se sousedem. Pokud jim vstup a užívání zahrady umožní, pak se můžete zkusit dohodnout o užívání zahrady přímo s nájemníky. Se slušnými a normáními lidmi by přece neměl být problém se na něčem domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 29.01.15 12:05
avatar

Soused má k té zahradě stejná práva, jako Vy. Nejspíš tedy nemáte možnost ho "přetlačit" (aspoň ne v tak normálním případě, jako je pobyt na zahradě). Nejrozumnější by asi bylo zahradu rozdělit na dva pozemky, každý by pak měl svoji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 29.01.15 20:24

soused má stejná práva užívání jako vy, může zahradu pronajmout, prodat. Vstup nemůžete zamezit o své vůli je to společné vlastnictví. Jediná možnost je odkoupit druhou polovinu, nebo pozemek rozdělit a stát se vlastníkem konkrétní části zahrady. S rozdělením musí souhlasit oba vlastníci, pokud ne může pozemek rozdělit soud.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.