Jak je to s plynoměrem

Od: Datum: 26.01.15 16:28 odpovědí: 7 změna: 26.01.15 19:24

Zdravím, měl bych prosbu.

Sousedům,odpojili před Vánoci plynoměr od RWE,zřejmě z toho důvodu,že neplatili.Oni tvrdí,že unikal plyn.To by jim,ale RWE poskytla náhradní plynoměr, nebo ne?Jen pro vysvětlenou,jde o dvou generační vilu,kde jsem já i sousedi v nájmu.Já věřím tomu,že neplatili, protože neplatí ani nájem.Což mě štve, protože já poctivě platim a oni nemakaj a jen se válej.Domácímu se snažím v jeho zájmu vysvětlit, že to tak nejde.On je však naprosto nemožnej.Ale k věci,po odpojení plynoměru se asi měsíc nic nedělo, ale teď mají plynoměr, ale zůstala tam umělohmotná objímka s visačkou od RWE,tak se mi zdá,že odebírají načerno,jinak by si to RWE přeco vzala,ne?A jestli to tak je, když se oni odstěhují a neuhradí dluh RWE, můžou ho vymáhat po majiteli nemovitosti?A budu si moci, třeba já zavést plyn?Sice na vlastní plynoměr,ale stejné č.p. odběrného místa.(zatím ho nemám, mám tam dilnu)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.01.15 16:53
avatar

Dobrý den, ten, kdo má smlouvu na odběr plynu s RWE, má plynoměr v pronájmu. Když je problém s neplacením, tak technik RWE plynoměr odebere a tím skončí i ta smlouva.

Případný dluh není věcí majitele domu nebo bytu, ale odběratele. Nový odběr vyžaduje novou smlouvu (buď po uhrazení dluhu nebo na jiné jméno), většinou i tlakovou zkoušku a revizní zprávu (ale, do určité doby od demontáže to snad není vyžadováno). Potom zase technik RWE ten plynoměr namontuje a na jednu jeho převlečnou matici umístí objímku s plombou. Pouhá výměna starého plynoměru za jiný se dělá při jedné návštěvě technika a ve stejný okamžik, tak tam není prodleva. Jestli je ten plynoměr nyní bez objímky a plomby, tak je něco špatně. Zdravím!

doplněno 26.01.15 17:14:

Pokud má plynoměr objímku a plombu od RWE, tak to už nemusíte řešit. Ona to není asi ani Vaše věc. Ten cizí chlap mohl být instalatér, který dělal tlakovou zkoušku nebo revizák, který psal revizní zprávu. A potom byla nová smlouva a dodán plynoměr.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.01.15 17:10

Zdravím a díky, nyní tam je plynoměr a na jedné převlečné matici plastová objímka a plomba RWE, ale plynoměr je od VCE.A je mi divné, že když ten plynoměr ještě neměli,tak si sem pozvali nějakého chlapa,který nebyl od žádné společnosti a prohlížel si vedení plynových trubek. A za pár dní tady byl plynoměr.Vím,že dluh u RWE neuhradili, možná si to vzal, na sebe bratr nájemnice.Prostě mi nesedí ten cizí chlap a ten plynoměr od VCE.Pokud vím plynoměry dodává jen RWE, ať je Váš dodavetel kdokoli.Mě připadá,že si to jen obhlídl, jak to vypadá a prodal jim nějaký ztopený plynoměr, aby to měli propojený a tím pádem mohli pustit na černo.

doplněno 26.01.15 17:25:

Dobrá,díky za Vaše rady.Nejsem žádnej šťoural, co se plete lidem do soukromí, ale sousedy moc dobře znám a jsou to takový, "vybydlovači", prostě vybydlet a jít zas dál a znovu. Baráku hrozí exekuce, protože domácí je naprosto neschopen řešit, jakoukoli situaci.Chtěl jsem jen vědět, jestli svým chováním neohrožují barák ještě víc, protože domácí není schopen dojít si ani na poštu, natož řešit problémy za nájemníky.

Od: paw®
Datum: 26.01.15 17:20

Jen takova technicka. Jak se pozna, ze clovek je/neni od RWE? Tim, ze nema jejich logo vysite na monterkach a logo na aute? Muze to byt klidne icar, nebo revizak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 17:32

Toho chlapa znám od vidění a vím, že to je živnostník přes zednické práce.

Datum: 26.01.15 18:57
avatar

"Pokud vím plynoměry dodává jen RWE"

To je nesmysl. Já mám kupříkladu plynoměr od Pražské plynárenské.

A skutečně Vám do toho nic není...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 19:24

Magdone,

s tím plynoměrem se mi taky nezdálo,že by byl jen jeden dodavatel.Tu informaci mi řekl člověk,který se docela vyzná.Teď prostě neměl pravdu.Máte pravdu,že mi do toho nic není, ale je tu i druhá věc.Podepsal jsem smlouvu a platím nájem,jak je určeno ve smlouvě.Oni neplatí od začátku, co se nastěhovali.Vždy dají jen držhubný cca 1000,-Kč za 4 měsíce.A tím maj vyřešeno,a jen se válej u PC, a ve vaně.Byla by to jejich věc,kdyby neohrožovali nemovitost.Domácí nic neplatí,tím je barák pořád v zájmu exekutorů(vše ostatní mu už sebrali)Když mu dojdou peníze chodí otravovat mě( i když mám zaplaceno.).Kdyby mu platili,tak bude mít peníze na placení svých záležitostí.

Když mu řeknu, ať si dojde k nim,že já mu nic nedlužím,tak mi odpoví.Coby tam chodil,že mu stejně nic nedaj,když jsou na podpoře.A vyhodit je není schopen,protože to je tzv. "blbej dobrák".A to bych měl o jejich byt zájem.Jenže oni poznali, že domácí je dobrák a vůl,tak toho jen využívaj.Z toho vyplývá, co jsou zač, a proto jsem měl obavy, aby nedělali s tím plynem nějakou neplechu,která by pak byla nepříjemností majiteli a tím pádem i mě.

Datum: 26.01.15 17:25
avatar

Opět skoro souhlasím s Benem, jen sdělím trošku odlišně, jak to chodí v Pardubicích.

Nájemce neplatil plyn a montér od RWE odebral plynoměr. Nájemce skončil, já šel novému předávat topení a nemohl jsme nahodit kotel. Hledám a nebyl plynoměr.

Následovala návštěva revizního technika, který natlakoval potrubí, zkontrolovat vizuelně potrubí a přístroje. Napsal zprávu a já šel udělat přihlášku do ČEZu, abych měl vše na jednom místě. Jen se muselo RWE uhradit poplatek za znovuzapojení odebraného plynoměru, tuším asi 600Kč + DPH.. Dluh budou vymáhat po tom, kdo ho způsobil, tedy ten, co měl smlouvu.

Pak opět přijel pracant od RWE, namontoval plynoměr, přidělal plombu s číslem a odjel.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.