Jakou anodu

Od: Datum: 26.01.15 13:25 odpovědí: 6 změna: 26.01.15 22:41

Dobrý den o víkendu jsme čistili ležatý bojler OKCV200 DRAŽICE z důvodu zapáchající vody po sirovodíku důvod byl vyčištění bojleru a odstranění anody. Bojler jsme znovu smontovali napustili, ale chtěli by jsme vyměnit tu anodu. Můžete mi někdo poradit jakou anodu máme koupit aby se vyřešil problém s tou zapáchající vodou? Předešlá anoda byla asi hořčíková, může být i magnesiová nevím která bude lepší. Závit na anodě je M8. Existuje i COREXová anoda s připojením do el.sítě, ale ta musí být pod stálým připojením a montáž by byla komplikovaná. Takže bych potřeboval zjistit jaké druhy anod by se mohly do bojleru namontovat. Děkuji za případné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 13:29

Hořčík neboli magnesium.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.01.15 13:35

Můžete zkusit jinou anodu nebo zvýšit teplotu ohřívané vody. Případně anodu zcela odstranit, sníží se tím však životnost bojleru. Úplné odstranění anody ostatně uvádí jako možné řešení sám výrobce.

Ohodnoceno: 0x

Od: fildas
Datum: 26.01.15 13:47

Pane josnow vy jste si asi nepřečetl pořádně otázku. Já už tu anodu z bojleru mám vymontovanou bojler očišťěný smontovaný napuštěný, ale při příští demontáži bych chtěl tu anodu vyměnit, ale nevím jaký typ nebo jaký druh se dá použít. Děkuji

Datum: 26.01.15 15:00

Podle mně máte dvě možnosti: anodu nemontovat vůbec nebo použít titanovou CORREX. Musí být sále napájena, ale spotřeba je pod 5W a životnost neomezená.

Od: asd1
Datum: 26.01.15 14:01

hořčík = magnesium ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: lada®
Datum: 26.01.15 22:41

Zdravím. Anody tohoto typu jsou z hořčíkové slitiny, nikoli z čistého hořčíku. Slitina má název AZ63 a obsahuje krom hořčíku cca 6% hliníku, 3% zinku a další doprovodné prvky. Hlavní úloha této soustavy je vytvoření galvanického článku anoda-železný povrch kotle. Tak výrazně snižuje rychlost koroze. Pro Vás je důležitý především rozměr této tyče, aby odpovídal objemu kotlíku. Mrkněte např. sem:

http://www.elektrahk.cz/52-bo…ice-anodove-tyce-strana1.html

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.