Vyvložkování komínu

Od: Datum: 26.01.15 13:22 odpovědí: 6 změna: 27.01.15 23:16

Dobrý den chystám se letos to nové střechy a chci se zeptat, protože potřebuji i nový komín spíš jeho vyvložkování jestli opravit komím ještě před rekonstrukcí střechy nebo až po ní? Jestli s tím nemáte někdo zkušenosti. A na kolik vyvložkování příjde? Děkuji a jsem s pozdravem. Michal


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 13:28

To se dost odvíjí od toho, zda bude před vložkováním nutno frézovat nebo ne - pokud ano, udělal bych to před výměnou střešní krytiny, pokud ne, potom je to celkem jedno. Stejně tak je to s cenou, frézování je dost drahá záležitost a ani vložkování není levné, záleží na materiálu a ten zase na tom, čím topíte. Zkuste to blíže specifikovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 14:35
avatar
Ceka me to same . Prijde mi jako blbost opravit teleso kominu a to pak frezovat . Takze ja komin zbouram po podlahu pudy podle trubky jestly vleze bud zadam frezovani firme nebo svepomoci . Osadim potrubi a postupne pak dozdim novy komin so pozadovane vysky. Pamatuju cenu za frezovani 1000 za metr a to jsou min 4000 doma na npr nove zimni gumy
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 14:46

Komín bych opravil před krytinou. Až se bude pokládat krytina, může se udělat řádně oplechování komínu. Pokud to není vyloženě nový komín, také bych odboural minimálně pod střechu nebo až k podlaze na půdě a vyzdil znovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 22:27

Ahoj. Vážení kolegové. Nikdo jste tu konstrukci tělěsa komínu neviděl a všichni radíte ho odbourávat po podlahu půdy.Co to je oprava komína? Jestli v tom sopouchu bude vložena nerez trubka a to těleso se nesype a je jen popraskaná omítka, stačí ty komínové zdi jen nahodit, případně opravit a naštukovat. V prostoru prostupu střechou, je rozhodně lepší to udělat ještě před položením krytiny. Jak tu píše kolega Hujer123. Než se s tím bude cokoliv dělat, je zapotřebí, aby to viděl někdo soudný a rozumný. Proč bourat něco, co by mohlo fungovat jen s drobnou opravou. Ani to frézování není jisté, že by se muselo dělat. To vložkování stojí asi 1100 Kč/m +-. Záleží na průměru vložky. Poptejte si několik firem, ať si můžete porovnat postupy, které by dělali a následně i účtovali. Myslím si, že není třeba platit někomu za něco, co si na vás vymyslí. A ani se to nemusí dělat. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.15 22:40
avatar

Taktéž bych komín opravil před rekonstrukcí střechy. A pokud je v pořádku, nevidím důvod, proč půlku komína zbourat a znovu vyzdít.

Osobně jsem před časem nechával komín frézovat a dávat nerezovou vložku Ø 180 mm. Při výšce 8 metrů a frézování z profilu 140x140 mm, ta sranda přišla bratru na 25 tisíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 23:16

Ahoj bourači. Přidám jednu zkušenost, že se nemusí hned bourat a pak to zase draho stavět. U kámoše jsme nemohli prostrčit trubky komínem dolů a nechtěli jsme draze frézovat. Tak jsme to dvouděrové těleso komína z jednoho boku otevřeli od místa, kde to zastrkávání přestalo jít. Šlo asi o šest metrů výšky. Cesta se přisekáváním upravila a pak se ten velký šlic prostě zazdil a zaštukoval. Použily se ty vybourané kousky cihel a ta droboť se přitom vybourávání nahrnula dírou dolů a dole vybírala. Když to místní podmínky dovolují, jde ten komín už nestavět a jen tu trojkombinaci zakrýt sádrošem. Jde cokoliv, jen se správně rozhodnout a vybrat nejvhodnější řešení. Pak je to o ceně, pracnosti a rychlosti postavení. Určitě si správně vybereš ten vhodnější postup.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.