Vlhko ve verande

Od: Datum: 26.01.15 10:31 odpovědí: 12 změna: 04.02.15 12:57

Dobrý den, mám dotaz máme verandu,ve které je nové okno,novédveře,ale je tam zima i kdyz topení,pokud se topí tak dobře hřeje,pokud mrzne jsou dveře zevnitř mokré,ale co je horší,že uvnitř se podél obvodových zdí tvoří černé jakoby mokré fleky,vypadá to dost nevzhledně,chci se zeptat zda to zateplit zvenku,nebo tam udělat průduch,okno nejde otvírat,,děkuji za odpovědia za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 26.01.15 10:48

Než budete něco zateplovat, tak vymyslete kvalitní větrání. Proč okno nejde otevřít? Veškerá vlhkost i při topení vám zůstává na verandě a od toho vám nepomůže žádné zateplení. Ty černé fleky je určitě plíseň.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zden
Datum: 27.01.15 12:21

Dobrý den,děkuji ale okno nemá otvírání,nevím jak udělat kvalitní odvětrávání,dokud tam byly staré dveře a okna,tak to bylo v pohodě,protože všude byly fuky a táhlo tam,ale ted opravdu nevím...

Datum: 27.01.15 13:49
avatar

Zdravím,
radu kromě toho, že musíte nějakým způsobem víc větrat, vám dát neumím.
Ale rád bych vám za váš příspěvek poděkoval - tím, co jste napsala, jste mi jen potvrdila to, co tvrdím už dlouho (a stále mi má někdo snahu to vyvracet) - že totiž neuvážená výměna oken, dveří (hlavně za plastová), zateplování bez dalšího je v mnoha případech doslova "cesta do pekla".
Váš příklad je taková klasika - v místě, kde problém nikdy nebyl, je po výměně oken a dveří plíseň. Ušetříte sice pár korun za teplo, ale na odstranění problému s plísní vydáte následně mnohem více peněz - zateplení (které byste jinak nemusela dělat, protože nebylo potřeba), topení ve verandě (dřív se tam netopilo, teď tam budete muset topit), případně nějak udělat větrání (doteď to větralo přirozeně, teď větrání musíte nějak zajistit) - takže když už ne investice, tak určitě starost navíc.
Takže z toho celého plyne otázka - nebylo by bývalo lepší (a levnější) stará okna a dveře opravit (opálit, natřít) za cca 1/2 ceny těch nových a ještě navíc neřešit současné problémy?
Omlouvám se, že jsem trochu odbočil od tématu dotazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 16:11
avatar

Pokud se vymění nekvalitní, netěsná, opotřebená neizolující okna a dveře, popřípadě ještě špatně zapravené do otvorů, je nutné se naučit užívat prostor.

Vy si dáte nové, těsné, někdy kvalitní, jindy to nejhorší co je na trhu, ušetříte spoustu energie, ale musíte se naučit užívat nový výrobek.

není úměra: nová okna = problémy.

Tak to určitě není..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zden
Datum: 04.02.15 12:19

tak mi prosím řekněte jak udělat dobré větrání,děkuji

Od: zden
Datum: 28.01.15 20:09

Děkuji za odpovědi,ale po pravdě co tedy s tím,udělat do zdí průchody?nebo raději zateplit,vážně si s tím nevím rady,asi jsem hloupá ale nevím co tedy s tím... děkuji

Datum: 26.01.15 12:36
avatar

zdeno,

Ve verandě je povrchová teplota zdi dosti nízká, pod hodnotou rosného bodu. jakmile se tam dosatne teplý vlhký vzduch z místnosti, tak se na stěně ochladí a srazí se na povrchu.

Musíte tedy zvýšit povrchovou teplotu stěny. To se docílí tím, že budete buď více topit, zateplením stěn, snížením vlhkosti.

Nic jiného, nežli kombinace těchto věcí nepomůže. Teď jen správně vybrat, dle vašeho posouzení..

doplněno 27.01.15 13:22:

zdeno:

Děkuji ,já bych asi udělala to zateplení,nevím jak se nejlépe zbavit vlhkosti

Není zač, ale na přesný postup je třeba daleko více informací a nejlépe debata on line, třeba po skype. Spoustu lidí si mne tam najde..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zden
Datum: 27.01.15 12:18

Děkuji ,já bych asi udělala to zateplení,nevím jak se nejlépe zbavit vlhkosti

Datum: 27.01.15 12:46
avatar

Podle vlastní zkušenosti, tak jak se dříve stavělo, tak obytné místnosti silnější zdi, ale verandičky bez topení, cihla na výšku, tudíž tenká zeď, která celá prochladne a promrzne. Nepomůžou nová, těsnící okna ani dveře. Jak správně tušíte, nejlepší řešení je dobře zateplit z venku. Podívejte se ale též na strop, kde teplo také hodně uniká. Stavební úpravy zvenku jsou zde více náročnější, záleží, kolik máte financí.

Pokud by jste zateplili jenom obvodové zdi zvenku, tak v létě po vyschnutí bych udělala takovou první pomoc a to nalepila na strop ozdobné polystyrenové desky /nejlevnější varianta/ nezapomenout oškrábat a nalepit jako podklad třeba staré noviny, se kterými se dobře pracuje. Následná zima prověří, zda to bude stačit.

Když ne, tak mezitím našetříte na případné zateplení pomocí sádrokartonu s izolací uvnitř v místnosti. V tomto případě počítejte se snížením výšky stropu, ale nemusí to vyjít také draze. Plno chlapů si s tím poradí samo.

Možná je i varianta zateplit pomocí tekuté tapety, která též izoluje. Mám s ní dobré zkušenosti, i když má i pár odpůrců. Podklad je potřeba připravit jako pod polys. desky. Samozřejmě práce ve výšce a s rukama nad hlavou není ta nejoblíbenější, ale jak jsem psala, záleží na financích, času a možnostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zden
Datum: 28.01.15 20:11

Pohanko,děkuji,na střeše verandy je nová ipa,dělána v létě 2014,jsem z toho už hotová,už nevím co s tím,děkuji

Datum: 29.01.15 06:55
avatar

Pane Pohanko,

trošku s Vámi souhlasím a trošku jste v rozporu...

... nejlepší řešení je dobře zateplit z venku. ...zateplení pomocí sádrokartonu s izolací uvnitř v místnosti. V tomto případě počítejte se snížením výšky stropu, ale nemusí to vyjít také draze. ...

zateplit zvenku ano, pak ale i zevnitř? Jako bude odcházet kondenzát ze stropu?

I strop se musí zateplit zvenku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 12:57
avatar

V domku z padesátých let vařím, peru, suším, plastová okna, dřevěné vchodové dveře, chodbička také jen na cihlu, na studených stěnách někde tapeta, někde obložení dřevem, někde tekutá tapeta, někde polystyrenové desky, do dutiny stropu z půdy nastříkána pěna a nemám nikde mokro, vlhko, ani černé fleky a to topím na 16 stupňů a dvakrát za den na hodinu vytáhnu na 19. Na zemi všude parkety a na nich koberce. Asi záleží, jak je domek postaven a z jakého materiálu a jak jsou velké místnosti - mám větší. Ve sklepě je již izolace po padesáti letech jistě rozpadlá a stěny jsou vlhké, ale pouze tam dole, nahoře v obytných místnostech zcela sucho.

Šáhnu na zeď a je-li hodně studená, tak promrzá a tvoří se černé kouty- to jsem měla na WC. Zateplil se strop sádrokartonem a vloženým polystyrenem a na stěnu jsem aplikovala tekutou tapetu a je po problému, teplota vyskočila o snad tři stupně, je to znát. Nemyslím, že když zateplí paní obvodové stěny chodbičky zvenku a strop zevnitř, že by to mělo být špatné. Vy máte Milane více zkušeností, i odborné, volají Vás, když je problém. Já to mám různě splácané, co mě síly stačily, a přesto problém nemám. Tak píšu ze své zkušenosti.

doplněno 04.02.15 13:03:

Píšu laicky, do nějaké diskuze po odborné stránce se nemohu pouštět. Nevím, kde by se měl v chodbičce brát kondenzát ve velkém množství.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.