Instalovat ke dveřím alarm?

Od: Datum: 26.01.15 10:17 odpovědí: 1 změna: 26.01.15 11:24

Chtěl jsem od zámečníka namontovat bezpečnostní vložku u dveří do bytu. Zámečník mi na místě doporučil instalaci jednoduchého alarmu na dálkové ovládání, říká, že je lepší, než mechanické zabezpečení, prý je jeho odstrašující efekt nedocenitelný, vyjde na cca 4000 Kč.

Mám s tím trochu problém, protože v mém bývalém bydlišti soused alarm měl a neustále to vříštělo a celému vchodu to lezlo na nervy. Sousedův alarm byl vděčným tématem schůzí SVJ. Nerad bych se dostal do obdobné pozice "oblíbence".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 11:24
avatar

Bezpečnostní vložku i s kováním, vám zabuduje kdejaký zručný kutil. Na to si nemusíte volat zámečníka. Nechtělo se mu s tím montovat, tak doporučil alarm. Když budete mít s druhé strany kouli, nikdo vám byt neotevře a nikoho nebudetet rušit nějakým alarmem. Ještě záleží, jaké máte vstupní dveře. Můj názor je ten, že když vám bude houkat alarm, lidi budou časem apatičtí a nadávat, že jste si jej zapoměl vypnout. Potažmo se Vám na nějakou případnou kontrolu soused, při houkání vykašle. Jen bude nadávat na schůzi Kupte si pořádný bezpečnostní zámek s kováním a budete mít klid. Já si dal ještě práci s tím, že jsem 20cm na drážkama pro zasunutí kliky a zámku, odřezal 5cm futer, ty jsem vyhl a protože jsou futra díravá, za ně jsem nalel řidčí beton. To pro případné roztažení futer heverem. Jsou koumáci, co nasadí hever s trubkou v úrovni zámku a bez hluku vám futra roztahnou. Stačí právě ten prostor za futrama, kde na každé straně je tak 2-3cm. Jak dlouhá je západka na zámek vidíte sám. Ikdyž zamknete na dva západy, není to víc jak 4cm. Plech od futer mi kolega ohnul zpět, zavařil CO2 a přebrousil. Natřel jsem si to už sám. Píšu to proto, že s tímto druhem "vyčistění" bytu, během dovolené, mám zkušenost. Alarm vám zajistí jen kravál.Nic víc. Potřebujete, aby se do bytu nikdo nedostal.Je to trochu pracnější, co jsem vám popsal, ale věřte že trochu námahy se oplatí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.