Odrezovač - uvolňování přirezlých součástí

Od: Datum: 25.01.15 20:56 odpovědí: 4 změna: 26.01.15 07:18

existuje nějaká zázračná vodička, která by:
a) odstranila rez a uvolnila k sobě rezem přirostlé části, ale
b) neudělala by žádnou škodu na zdravém železu a ani dřevu! (a pokud možno by ho ani neobarvila)
(c) a měla by ještě bejt celkem levná (v rámci cca 2 litrů) a lehce k sehnání)

budu rád za tipy a osobní zkušenosti

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.15 21:05

Každý chce něco levného, ale super vlastnosti. Já mám vyzkoušený MD spray, ale není moc levný. Pak se hovoří dost o COCA-COLE, ale tu nemám vyzkoušenou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.15 21:40

V minulosti sa použivala na uvožňovanie hrdzavých skrutiek brzdová kvapalina,no či nepoškodí drevo neviem,lebo drevo nasáva každú tekutinu.

Datum: 25.01.15 22:25

Zdravím,
fotka toho, co chcete uvolňovat a kde, by napověděla víc pro podrobnou radu - hlavně kvůli tomu dřevu, protože to tam bude jako hlavní omezovací faktor. Jinak rozpustit rez lze mnoha způsoby.
- petrolej
- nafta
- brzdová kapalina (červená)
- ocet
- coca-cola
- cokoli, co obsahuje kyselinu fosforečnou
U všeho je ale potřeba si uvědomit, že ani jeden způsob vám neumožní uvolnění stylem kápnu a povolím - všechny jsou o dloudobějším působení odrezovací kapaliny - v řádu spíš týdnů než dnů, podle toho, jak moc je to zarostlé.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.01.15 07:18

Na tvoje zadání neznám odpověď. Podle mne taková kapalina neexistuje. Rez tak rychle nic nerozpustí a i kdyby, tak se kapalina dříve vsákne do dřeva.

Ale zatím tady nikdo nezmínil působení tepla. Já když nemůžu povolit nějaký šroubek, tak hrotem trafopájky ohřeju hlavičku šroubu a buď povolí, nebo ho stejně ukroutím.

A taky se přimlouvám, abys popsal co chceš povolovat případně ukázal fotku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.