Přeříznutí položené plovoucí podlahy

Od: Datum: 25.01.15 20:13 odpovědí: 9 změna: 26.01.15 21:55

Dobrý den,

mám špatně položenou plovoucí podlahu (nesrovnaný povrch a položená je v celé ploše přes všechny místnosti). Postupně, místonost po místnosti ji chci předělávat. Čím byste přeřízli ležící plovoučku mezi dřevěnými zárubněmi?

Díky

Martin

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.15 20:20

Jedině snad přímočarkou, nebo v kombinaci s kocourem, pro případnou překážku ( např. trámy) jí vypodložit novym prknem, latí a pod. aby spodek jen tak "lízala". Přímo u futer to už pak bude improvizace, jak to doříznout.., hodí se lecos-plátek pilky a pod.

doplněno 25.01.15 20:36:

tak to ani neznám, doktore... a jinak, pokud jsi někdy dobrou přímočarkou dělal, tak se hluboce mýlíš, lízneš trám třeba jen 1 mm a plovoucí podlahu přeřízneš celou, ale proto se musí vypodložit, proto že přímočarka jde asi do 5-6 cm...

Ohodnoceno: 0x

Od: russe
Datum: 25.01.15 20:36

Přímočarkou to nejde, dole je panel.

Datum: 25.01.15 21:02

No přímočarkou jsem parkrát dělal.Mám ji doma, v práci,ale plovoučka je položená většinou na rovné podlaze a mezi je pouze miralon. Žádná mezera na prořez. Jinak je to dobrý pomocník.

Datum: 25.01.15 20:27

Přímočarka ne,narazíte pilkou do podlahy a praskne. Jé bych použil toto

http://www.naradibartos.cz/mu…osch-pmf-180-e-multi-set.html

Od: russe
Datum: 25.01.15 20:37

Hledám levnější řešení, ale je to super věcička .

Datum: 25.01.15 22:18

Zdravím,
pokud si vyberete multifunkční brusku neznačkovou, lze ji bez problémů sehnat už od nějakých 1.200,-Kč a tu práci vám udělá taky. Vzhledem k tomu, že multibrusku vlastním a už jsem ji otestoval na ledasčem, troufám si tvrdit, že komfortnější řešení nenajdete. Nařezávat to maflem nebo přímočarkou a pak to nějak "dopižlávat" do krajů si nějak neumím představit. Vždycky narazíte na omezení opěrným stolkem. Multibruskou, když si dáte vodící laťku, to celé proříznete od začátku do konce, čistě a jednoduše. Stačí se podívat na různá videa na YouTube.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.01.15 20:40

Přímočarkou opravdu ne.

Nejjednodušší bude mafl. Nastavit hloubku řezu podle síly plovoučky. Pak bude otázka, kde to říznout.Mezi futrama to nedořízneš od konce do konce. Stejně asi budeš potřebovat pát lamel nových, těžko to dopadne tak, že bys úplně vše zachránil. Pak bych to říznul vedle futer, klidně z obou stran.

Datum: 25.01.15 20:42

Říznout maflem co půjde a zbytek dopižlat normální ruční ocaskou, nebo flexou.

Jinak ta vibrační pila je na tohle ideální.

Od: echo®
Datum: 26.01.15 21:55

K podobné práci jsem používal pilový kotouč do uhlové brusky (bez ochranného krytu) cena byla cca 110,-kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.