Dřevotříska použítá - smrdí

Od: Datum: 24.01.15 20:42 odpovědí: 4 změna: 25.01.15 07:48

Dobrý den, chci dělat podlahu z použité dřevotřísky jenže... Dřevotříska je trochu cítit...nevím čím ale je to jako malinko zatuchlina...pokud si k ní přičichnu je to znát..pokud by byla zavřená v místnosti tak to bude ještě více..

Co myslíte? dokáže vyčichnout, když ji položím na hobra desku a dám přes ní ještě OSB desku?

Nechtěl bych, aby ´´smrděla´´ porád.. a nepřidělal si další práci pozdější výmenou...

Dřevotříska o síle cca 18 mm, je teď uložená v hrubé stavbě, netopí se tam...

Desky jistě nejsou ničím polité, byly dříve v podhledech v místnosti.

nejspíše nasála vlhkost...a jak je na sobě...tak nemohla ´´dýchat´´


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.15 21:04

Desky jsou nasáklé už z výroby, např. zde toto :

Některá ekonomická a průmyslová odvětví používají vonné látky z reklamních důvodů. Mnohá pekařství nasycují své prodejní prostory umělou vůní čerstvého pečiva, kavárny rozprašují vůni čerstvého espresa a prodejny automobilů obdobně používají umělou vůni čerstvé kůže, aby nabízená auta působila opravdověji a ušlechtileji. Odborníci však na toto použití nahlížejí poměrně kriticky, protože je tak spotřebitel klamán, neboť si použití vůní neuvědomuje a zároveň se této skryté reklamě nemá nejmenší šanci vyhnout (Mücke & Lemmen, 2011).

Mnohé užitkové materiály a výrobky, jako například dřevotřískový nábytek, uvolňují intenzivní zápach organických lepidel (takzvané VOCs – Volatile Organic Compounds neboli těkavé organické látky). Obzvlášť pokud je nábytek ještě nový, může v uzavřených prostorách dojít k velmi silné koncentraci složek v lepidlech obsažených VOCs. Citlivé osoby pak snadno trpí podrážděním sliznic dýchacích cest, dýchacími obtížemi, bolestmi hlavy a zvýšenou únavou.

Je to zkopírováno z : www.allum.cz , které doporučuji každému, je tam spousta zajímavých věcí - elergeny, v čem jsou jaké jedy, mnoho a mnoho užitečného o tom, co máme nebo můžeme mít doma a pod. !

doplněno 24.01.15 21:14:

Jinak ze zklušenosti ten smrad znám také, hlavně si to nejdete někam, kdy bydlíte nebo kde máte vlhko... Dřevotříska a vlhko, to samo od sebe nejde ! A hobra dospodu, to asi není také žádná výhra, no, pokud tam je sucho. tak možná dejme tomu... S tou dřevotřískou je to asi tak, že když jí necháte pořádně vyvětrat a vysušit, neměl by jste už pak nic cítit, když je stará. Já měl starou dřevotřísku v patře na chodbě RD, kterou jsem kdysi přivezl z bývalé práce, kde se likvidovala, na ní jsem dal lino a naprostá pohoda. Pouze nevím, pokud je to nějaká součásná dřevotříska, co do ní všechno naprali a jak se chová...?

doplněno 24.01.15 22:34:

No právě, pokud pořád páchne, tak bych ji zlikvidoval, to by jste mohl litovat..., ta moje byla ale z let cca 1985 a vůbec nebyla cítit a byla v suchu v patře.. Hlavně si vzpomínám, že byla těžká jak prase..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dedek*
Datum: 24.01.15 22:11

no právě, nechtěl bych usetrit...a pak to čichat... Ta dřevbotříska by měla být vyloženě v místnosti kde by melo být teplo...i teda na chodbě..No, jestli bych ji neměl raději prodat...a koupit novou..

tahle dřevotriska je cca 15 let stará...

Datum: 25.01.15 07:39

Kde ji máte uskladněnou? Co kus uříznout a vyzkoušet na pár dní ve vytápěné místnosti?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.15 07:48

Koupil jsem pohovku z dřevotřísky, to byl nepředstavitelný zápach, pes prchnul na zahradu, bolest hlavy na zvracení a.p. za tři dny jsem ji vyhodil a o těchto materiálech mám usudek na věky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.