Lokalita pro bydlení TÁBOR a Jižní čechy

Od: Datum: 24.01.15 01:06 odpovědí: 7 změna: 26.01.15 20:59

Ahoj,

bydlíme na severní moravě a dost nás tady trápí ovzduší. Rádi bychom se přestěhovali v rámci republiky a líbí se nám jižní čechy. Koukal jsem na Tábor jako město a vypadá hezky. Chci se proto zeptat, Vás, kteří jižní čechy znáte, jaké město doporučujete pro klidný život v blízkosti přírody i města.

V jaké lokalitě je nejméně opálených a nejnižší kriminalita a kde je to naopak? tady na ostravsku jsou lokality, kde je vyloženě černo a nebydlel bych tam, ani kdyby mi platili, proto mně zajímá, zda jsou takové lokality v jižnách čechách taky, abych se jim vyhnul, nebo si tím zdůvodnil nízké ceny realit, ještě, než se tam pojedeme v létě na pár dnů podívat.

Díky za tipy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.15 07:41

V Táboře bydlel kdysi tchán (70), ale je to třicet let zpátky, a vzpomíná na to velice dojemně a hezky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.15 10:23

Určitě dobrá volba ! Jižní Čechy mě připadají proti Ostravsku a severním Čechám jako rajská zahrada. V Táboře jsem byl na vojně, tehdy to bylo město skrz naskrz prolezlé armádou, dnes je to už minulostí, Tábor je pěkné město, stejně jako třeba Písek, Strakonice a mnohá další. Mě osobně učarovaly hlavně malá městečka a vesnice v této oblasti, ovšem uznávám, že z hlediska pracovních míst je výhodnější bydlet asi přece jen ve větších lokalitách.

Co se týče indočechů v těchto lokalitách - myslím, že celkem profláklé je českobudějovické sídliště Máj - tam byly nedávno i demonstrace. Tam bych bydlet skutečně nešel. Ale jinak - když jedu k zákazníkům do Ostravy, tak rozhodně nepřespávám v hotelích ve městě, ale raději si zajedu 15-20km na venkov, tam je přece jen šance, že mi auto nevykradou či neukradou. V jižních Čechách podobné manévry nedělám, není důvod.

Datum: 24.01.15 13:12

Jako rozený hanák -jihomoravák-souhlasím s jihem republiky-již přes 30 let žiju v Jindřichově Hradci,tento bych doporučil,mně se jako město líbí,kousek od něj je území označované jako Česká Kanada (od Nové bystřice přes Slavonice k Dačicím) a oproti tomu za Táborem směrem na Prahu je pro změnu místo značené jeko Česká Sibiř (Miličín).OVšem co se pracovních příležitostí týká,tak vede Tábor ,pominu-li České Budějovice.Jinak se mi líbí třeba Třeboň a Bechyně-lázeňská to města Méně již třeba Písek nebo Český Krumlov.tato vlastně neznám ,víceméně jen jako průjezdní místa.Možná ještě tak Týn nad Vltavou .

Od: jakalokalita
Datum: 25.01.15 01:06

Díky za odpovědi, potěšily mně, i když jsem čekal, že se ozve více lidí. Asi tam není tak husto, jako v jiných krajích )

Od: mp
Datum: 25.01.15 01:30

Tam je právě problém, že se určitý lidi nesetkávají, třeba já jsem se s romem nesetkal ani nepamatuji, zatím jsem nebyl ani okraden, proto si myslím, že nemá cenu řešit lokalitu.

Od: jakoulokaliu
Datum: 26.01.15 12:15

Tomu uplne nerozumim. To, ze mne rom neokradl prece neznamena, ze pri hledani lokality, kde chci stravit nejmene velkou cast zivota, se nebudu vyhybat mistum, kde je potencialni riziko, ze tam vyroste nejaka ubytovna. Dobre, nerikejme tomu lokality, kde jsou romove, ale socialne slabi, aby to bylo koser.

Proste hledam misto, je co nejmene socialne slabych, u kterych by hrozilo, ze budou ve dne spat, v noci ozivat a clovek se jednak nevyspi, ani nebude moct s klidnym srdcem pustit deti ven. To, ze mne jeste nekdo neokradl prece neznamena, ze se nebudu chovat tak, abych tomu pokud mozno predesel.

Ale mozna jste to myslel jinak, treba tak, ze v jiznich cechach je socialne slabych velice malo, takze nema smysl lokalitu resit prave kvuli tomu

Jak uz jsem zminil, na ostravsku jsou "ctvrti", kde bych nebydlel, ani kdyby mi za to nekdo platil. Je to mimochodem videt i na cene nemovitosti v danych lokalitach. To je dalsi vec, ze clovek nainvestuje do domu a behem par let mu tim, ze z toho nekdo udela vyloucenou lokalitu, klesne hodnota nemovitosti k nule.

Snad si rozumime, nechci, aby se to tady tocilo kolem socialne slabych, ale kolem lokality JC vhodne pro zivot s ohledem i prave na ty soc.slabe

Datum: 26.01.15 20:59

Především-nevím jak v Táboře,ale v JH je pár cikánů-ano cikánů!Dva známí-oba pracovali u firmy jako přidavači a další známá ,a všichni o sobě tvrdí že jsou CIKÁNI ,žádní romové-romové je prý výraz jen pro ty hnědočechy nemakačenka ,nikoliv pro ty co poctivě pracují-ani jeden z těch tří se nestýkají se zbytkem své rasy!Nevím ale moc stížností na ně nevím,asi záleží ve které čtvrti JH se bydlí! Jinak tito hnědočeši jsou rozlezlí po celé ČR-někde víc ,někde míň!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.