Kotvení polystyrenu - sklep

Od: Datum: 23.01.15 12:31 odpovědí: 9 změna: 25.01.15 20:42

Dobrý den,

budu zateplovat stěnu ve sklepě, která mi sousedí s obývákem(jedná se o kousek stěny na schodišti ze sklepa cca 3 m2). Plánuju tam dát 50mm EPS + perlinka a jemná(teplota ve sklepě neklesne pod 10st.). Mám to kotvit na talířové hmoždiny nebo je to zbytečné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.01.15 12:42

Dobrý den, já bych to kotvil. Už jen proto, abych si později nemusel vyčítat, že jsem to měl raději udělat. Zdravím!

doplněno 25.01.15 13:39:

Vycházel jsem z toho, jaký mám sklep já. Tedy, tam bych si vůbec "polyš" na zeď nedával, protože bych tu zeď uzavřel a vlhkost by tam zůstala. Ale, kdybych se pro to rozhodl, tak bych kotvil alespoň minimálním počtem tal. hmoždinek, aby to drželo také mechanicky.

doplněno 25.01.15 20:51:

milancukrar - ne, tím se netrapte. Mám vlhký sklep a o žádném obkládání neuvažuji.

Navíc, má životní zkušenost je, že nejlepší lepidlo je hřebík. Tedy, je to nadsázka a já raději připevňuji mechanicky, než lepidlem (ale, to je jen můj problém a zkušenost).

Pokud má tazatel omítku pevnou a suchou, tak kotvit nebude (možná i otluče na cihlu).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.01.15 20:42

benem to jsem nepochopil:

Vycházel jsem z toho, jaký mám sklep já. Tedy, tam bych si vůbec "polyš" na zeď nedával,

protože bych tu zeď uzavřel a vlhkost by tam zůstala

Kde je ta vlhkost teď? Dole. nebo nahoře?

doplněno 25.01.15 20:55:

Bene, v pořádku, neřeším, jen sdělím, Ten polyš právě zabrání vlhkosti vstupovat do konstrukce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.15 13:40

Pokud to nalepíte jak se má, tak je kotvení naprosto zbytečné.

Osobně bych lepil pěnou.

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 23.01.15 13:46

Pokud je to ve sklepe, tak bych tam dal toho EPS vice, alespon 100 mm. Kdyz to budete lepit na soudrzny povrch, tak se kotvit nemusi. Perlinka, lepidlo a jemna je otazka designu. pokud to je sklep, dal bych jenom lepidlo+perlinku. Pripadne ani to ne.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.01.15 14:09

Je to vstup do sklepa, takže chci aby to bylo pěkné. Takže i jemnovat.

Datum: 23.01.15 15:02

Co to je "jemnovat"dělám pár let ve stavebnictví a o dalších pár let víc jsem vyučen v oboru ale tento výraz neznám!

Není nuto kotvit zateplovací systém dvěma způsoby!Kotví se PTH na fasádě,kde působí sací síla větru.Laicky-dle povětrnosti-tudíž by měl být na toto projekt.Ve sklepě je kotvení PTH zbytečné navýšení nákladů.

Osobně bych zvolil lepení na pěnu,lepidlo s armovací mřížkou,penetrace a štuk,vzhledem,že jde do sklepa,použil bych vnější (nebo do vnitřního přidal cement).Byť je to zateplení zevnitř,zvážil bych větší vrstvu izolantu-7 nebo rovnou 10cm!

doplněno 23.01.15 17:06:

Lituji ale do svých 53 let jsem toto slyšel /četl / dnes prvně i když jsem tušil co tím chtěl autor říci.U nás /za mého mládí v učení/ nebyl se neříkalo štik ale fajnová,zase od někdejšího spolužáka jsem slyšel pro jemný písek na štuk,u nás náplava od něj z PA vátina.Jinak samozřejmě když se 10cm nevejde,tak se nedá noc dělat.

Datum: 23.01.15 15:13

Jemnovat = štuk - za těch pár let v oboru jste to určitě slyšel. Jinak 10cm tam nedám, omezují mě futra(zárubně). Ale díky za rady.

Datum: 23.01.15 18:15

Mirku, není třeba polysteren kotvit, páč k tomu není důvod.

Správně kolega paw nabádá přidat 5 cm EPS

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.01.15 22:33
Ja lepil polys na strop pěnou a drží tak, ze by se nedal bez poškození sundat. Pripadne spáry nebo mezery u zdi jsem taky vyplnil pěnou. Ja myslím, ze pětka bohatě stačí, pokud tam je deset stupňů. Rozdíl nepoznáte, tři metry bych vůbec neřešil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.