Dodavatelé plynu

Od: Datum: 23.01.15 10:26 odpovědí: 5 změna: 23.01.15 23:06

Jak mám postupovat, když chci změnit dodavatele plynu i elektřiny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.01.15 10:38
avatar

Dobrý den, já bych postupoval tak, že bych si vybral nového dodavatele, pozorně a pečlivě si pročetl jeho smluvní podmínky (případně se ho na něco zeptal) a potom ho požádal o tu novou smlouvu. Myslím, že ji ochotně sepíší i s nabidkou, že se již o nic dalšího nemusíte starat a oni to vyřídí za Vás (u minulého dodavatele). Výhodnost takové změny a serióznost nového dodavatele poznáte až později a cesta zpět může být drahá (dle smlouvy). Zdravím!

P.S. Vlastně může být i komplikovanější ten odchod od minulého dodavatele (viz jeho smlouva).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 11:33
avatar

Nejdříve je třeba si nějakého nového dodadavatele vybrat. Nemusí být pro plyn a elektřinu stejný dodavatel. Je dobré si porovnat dodavatele podle různých kalkulaček které jsou v internetu, ale také pročíst o nich i různé diskuze. Asi všichni dodavatele nabízí novým zákazníkům vyřízení všech záležitosti souvisejících s přechodem k ním. Stačí jim k tomu pouze dát plnou moc. Je také dobré si zjistit jestli u stávajícího dodavatele nemáš nějaké závazky např. smlouva na dobu určitou a jestli by jsi odchodem od nich nemusel platit nějaký zbytečný nemalý sankční poplatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 17:56
avatar

vyberte si nového a tomu to sdělte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 22:52
avatar

Vyberte si nové dodavatele (ten, který nabízí nejlevnější plyn, mívá dražší elektřinu a naopak) a uzavřete s nimi smlouvy. Doporučuji vybrat dodavatele se smlouvou na dobu neurčitou, abyste v případě potřeby mohl smlouvy vypovědět bez sankcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 23:06
avatar
Ivzez tak to není. Mám jednoho dodavatele jak na plyn, tak elektřinu a neplatím ani žádný stálý měsíční plat, jen odebranou komoditu. A ceny mají slušné.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.