Připojit bojler na NT 8 hod nebo 20hodin?

Od: Datum: 22.01.15 19:07 odpovědí: 5 změna: 23.01.15 21:03

Zdravíčko, tak naposled k mému bojleru :)

Jsme dva dospělí v domácnosti, bojler 120l, ztráty 11,7 Wh/l/24h. Nyní je zapojený na 20 hodinový tarif pro přímotopy (ta 80l původní, která měla dobu ohřevu 7,5 hod, byla vycamraná hned). Samozřejmě by měl být připojen na 8 hodinový nízký tarif. A chci se zeptat, co bude pro mne výhodnější z ekonomického hlediska, zda to nechat na 20 hod, nebo vrátit na 8. Takhle spíná skoro celý den, ale zase to udržuje vodu teplou pořád

A další věc, na jakou teplotu topit? Teď je na (E), což by mělo být něco kolem 60°C.

Díky. moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.15 19:23

To je podle toho, kolik spotřebujete vody a kolik Vás je doma.

Pro 2 lidi stačí jen 8 hodin. Já dávám teplotu do 60°C

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.15 16:55

Bojler který je připojen na 8hodin,topí 4hodiny v noci a 4hodiny odpoledne,což při nastavené ekonomické teplotě 60 stupnů bohatě pro 2 lidi stačí.Na druhé straně není pro samotný bojler a jeho životnost zdravé a tím méně i ekonomické jej vytápět na 80 i když je to na něm psáno.To člověk pozná časem až vám odejde,po pár letech,zvláště,když nepoužíváte žádnou ochranu proti vodnímu kameni a honit bojler 20 hodin v NT v podstatě možné je,ale také drahé a podle mého názoru i zbytečné.K čemu mít stále vařicí vodu,kterou musím potom ředit studenou vodou,aby byla snesitelná.

Ohodnoceno: 0x

Od: zeli*
Datum: 23.01.15 18:36

Dobrý den. Řešil jsem stejný problém. Elektrikářem mi bylo řečeno, že je v podstatě jedno (z hlediska spotřeby elektřiny, nevím jak životnost, na tu mě nenapadlo se zeptat), jestli mi to sepne 6x za den na chvíli nebo 2x za den na dlouho. Diskuzi budu sledovat, jsem zvědav, jak se odpověď "vyvrbí". Nejlepší by bylo, kdyby napsal někdo, kdo se věcmi okolo "živí" a má praktické zkušenosti.

To samouk: To, že má bojler nastaven na 20h denně ještě neznamená, že má nutně nastavenu vařící vodu. Může to mít nastaveno na 60°C a bojler mu prostě kontinuálně dohřívá. (Na což bych si i já osobně vsadil)

Datum: 23.01.15 20:57

Dobrý den, pokud máte možnost připojit bojler na 20h tarif, tak ho na něj připojte. Jako nejekonomičtěší se doporučuje teplota nahřátě vody 60 stupňů a na tuto teplotu jsou počítány i ztráty. Při 20 h dotápění bojleru máte skoro jistotu, že ji i při této optimálně nastavené teplotě nevypotřebujete a cena elektřiny je při vašem tarifu skoro stejná, nebo nižší než při 8 h tarifu.

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 23.01.15 21:03

Také nám 80 l bojler zapojený na 8 hod ( 6 hod v noci + 2 hod odpoledne) nestačil, voda pochyběla. Nyní mám 50l zapojený na 20 hodin a jsem max spokojená i když se nás doma sejde více. Mám to jako velký průtokáč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.