Samonivelační stěrka nebo liapor

Od: Datum: 22.01.15 06:13 odpovědí: 5 změna: 23.01.15 08:33

Dobrý den,pracuji pro zakazníka,kterému budeme provádět suchou podlahu,a vymýšli co nejlevnější procesy.A che místo liaporu použít samonivelační stěrku.Má tento postup šanci na úspěch?Podotýkam,že jsi koupil velkou vrstvu 8+10cm podlahového polystýrenu a tudíž mu tam vychází rozmezí max 1.cm a majitel má dojem že by liapor byl moc drahý.Majitel jsi pořídil polystyren tenkrát ve slevě,kdy pry ušetřil,ale zapoměl započítat liapor a tudíž nám cybí prostor na už zmiňovaný liapor.Děkuji za reakce,nebo další možnosti realizace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.15 13:24
avatar
To chcete lejt nivelačku přímo na ten polystyren? Jaký by to mělo mít efekt? Nivelačka je určená pro maximální tloušťku jedné vrsty 5mm. Při téhle síle ale určitě nebude suplovat nosnou vrstvu betonu. To už bych tam rači dal OSB desky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 14:13
Špatně pochopene.Nivelačka by se lila na hotovou hydroizolaci.a na to polystyren a osb.Nivelačka by nahradila liapor,se kterým by se vyrovnal podklad na polystyren.
Datum: 23.01.15 06:22

Podle mě by vyšlo levnějc polystyren přímo nalepit na hydroizolaci, klidně tím nejlevnějším lepidlem na obkladačky. Tím se plocha srovná a vyjde to finančně určitě lépe, než nivelačka..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 23.01.15 06:51
Jestli domácí vymýšlí co nejlevnější postupy,tak to určitě nebude samonivelačka.Jestli jde jen o to,vyrovnat sváry na lepence, aby se nehoupal polystyren, navožte mu tam pár koleček písku, stáhněte latí a hotovo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 23.01.15 08:33

No potěš koště...v dobách, kdy byl liapor ještě dražší než teď jsem to řešil v podkroví tak, že jsem vyházel hliněný zásyp (asi 5 tun) a prostor vyplnil heraklitem a dosypal liaporem. Vrstava liaporu je asi 5 cm nad 10 cm heraklitem, liapor je i mezi heraklitem . Na to OSB a plovoučka. Po 10 letech v pořádku.

Liapor je nesstlačitelný , písek vždycky slehne, stejně jako polystyrén se taky stlačí a i degraduje. Nemyslím, si, že by to bylo dobré řešení. Pokud vím, býva podlahový polyš zalitý do betonu ...
Pokud zákazník vymýšlí co nejlevnější procesy... bude mít vůbec na zaplacení? Pokud to uděláte podle něho a dojde k problémům, stejně se bude vozit po Vás...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.