Plynový kotel, vyhodit ho?

Od: Datum: 21.01.15 20:36 odpovědí: 4 změna: 23.01.15 16:07

Dobrý den, koupili jsem nemovitost. Je tam plynový kotel therm (starý) turbo. Pod nim je praskla matice u trubky nejspíš vody. Může být více prasklin. Nezjístím z jakého důvodu se tak stalo, ale teď mě zajímá, jestli je i plynový kotel na vyhození. Jak zjístím jestli je funkční? Někdo mi říkal, že je možné, že se ve vnitř mohl rozervat, nebo termostat praskl. Sám to asi nijak nezjístím, že? Nechat to na topenáři... ale aby mě nějak nenatáhl, abych pak koupil nějakou jeho značku, kterou mi doporučí jen kvůli toho, že jemu z toho taky kápne něco. Chceme mít vytápění na plynový kotel, bojler a později kombinovat s krbovými kamny s výměníkem. Doporučíte mi nějakou levnou, ale dobrou značku? Therm? Kolem 20.000,--Kč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 21.01.15 20:38
avatar

Sice nedokážu doporučit nový (plyn jsem do domu odmítl), ale ze zkušenosti otce vím, že někdy je lepší vyměnit 10 let starý za nový - návratnost někdy může být překvapivá- 3 roky ! v jeho případě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 21.01.15 21:38

Kotol musí prehliadnuť nielen kúrenár, ale plynárenský revízny technik. U nás sú predpísané revízie raz ročne, ešte pred vykurovaním, a aj prehliadka komínu u kominára. Teraz sa stali 3 prípady otravy zo závadného plyn . kotla. So smrteľnými následkami. A najväčší prípad s otravou CO na zimnom štadione v Košiciach - Šaci. Okolo 60 osôb, ešte niekoľko ľudí je v nemocnici, museli použiť pretlakovú komoru. Zdroj otravy zatiaľ ešte nezistili.

Keď má kotol už nejaké roky a závady, tak len vymeniť.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alqhaida
Datum: 21.01.15 21:48

Otrava plynem je to poslední co chcete zažít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 16:07

Prasklá matice je prkotina. Nechal bych spravit tu vodu a pak pozval servis na přezkoušení funkčnosti kotle. Třeba bude dobrý a bude ještě 10 let sloužit !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.