Vadí pripojeni bojleru flexihadici?

Od: Datum: 20.01.15 23:45 odpovědí: 7 změna: 21.01.15 15:38
Ahoj,
Montoval jsem novy bojler, samozřejmě staré trubky nepasovali, tak jsem to připojil 12" flexihadicema opletenema. Měli by být odolné do 10 bar a 90°C. Vadí to nějak hodně? Je to max na půl roku, jsou az za pojistnym ventilem 6bar. V létě chci dělat novou vodu a bojler půjde jinam.
doplněno 21.01.15 12:29: Tak nakonec jsem to vyměnil za vlnovec. Měl by byt odolnejsi, žádná guma. Možná to tak nechám, aspon az se bude zase měnit tak se nebudou muset dělat rozvody.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.15 23:48
Nevadí.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.01.15 23:48

Já to mám na hadicích stabilně už několik let, a žádný problém.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd*
Datum: 20.01.15 23:55

Nevadí. Jen ty hadičky občas rupnou = je dobré mít jich doma co nejmíň = pokud to jde tak připojit klasicky trubkou...

Datum: 21.01.15 00:28

hadičky rupnou když je někdo utáhne na krev hasákem... jinak není důvod.

Datum: 21.01.15 09:20

Na studené je to v pohodě, a teplé vodě - po roce bych byl opatrnější. Guma v teplé vodě dřív odchází, zvlášť když tam je častější průtok. Jinak v pohodě.

Datum: 21.01.15 13:23

nevadi toto nejsou klasicke flexi hadice ale jde o system eurotis nerezove ohebne potrubi.tyto nepraskaji, na plyn se pouziva eurogas

Datum: 21.01.15 15:38

nejsou, ale byly to normální flexi hadice... také píše že je radši vyměnil

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.