Jak,čím odstranit lep.pásku z okna?

Od: Datum: 15.01.15 18:09 odpovědí: 11 změna: 16.01.15 13:56

dobrý den, jak prosím odstranit oboustrannou lepicí pásku z okna (skla)? měli jsme na oknech přez svátky na okně takto přilepené nějaké ozdoby. Bohužel páska na skle drží a nechce se ji moc dolů, ani jarem, ani technickým benzinem.

máte nějaké zkušenosti,rady,pomoci?

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 15.01.15 18:11

zkuste WD40.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.15 18:18

nezanecha to nějake mastné šmouhy na okně pak?

Datum: 15.01.15 18:23

Osobně bych to zkusil acetonem. Rozhodně bych na to nestříkal mastný WD.

Od: alik®
Datum: 15.01.15 18:33

Mohl by pomoci odlakovač. Když nám měnily okna byly na skle nalepeny takové čtverečky, asi aby se sklo nepoškrábalo a odlakovačem to docela šlo dolů. Pochopitelně pak umýt jarem nebo clinem. Alik

Od: isteron
Datum: 15.01.15 18:45

Skúste lieh, môže byť aj denaturovaný. Opatrne.

Datum: 15.01.15 19:04

Některé druhy lepidla mi jdou sundat alpou a některé jiné kupodivu MÁSLEM.

Třeba když z nějakého obalu od výrobku chci odstranit etiketu, která se mrcha nechce nechat odmočit vodou, tak to po uschnutí zkusím kouskem másla na hadříku a většinou úspěch.

Datum: 15.01.15 19:11

na odstranění lepidla mám výbornou zkušenost s čističem PUR pěny... jde to s tím až neuvěřitelně snadno.

Od: amazoniac*
Datum: 15.01.15 21:28

Já bych použil žiletku, nebo plátez odlamovacího nože. A zbytek dodrhnout nějakým alkoholickým čistidlem a hadrem. na papírovým ubrouskem, ten to dokáže zvláštně rozmazat.

Datum: 15.01.15 21:44

Moje zkušenost říká,že pkd nejde technickým benzínem nebo acetonem,tak nepomůže nic jiného než hrubé násilí -kladivo či kámen anebo seškrabovat žiletkou či lámacím nožem!

Datum: 15.01.15 21:57

Datum: 16.01.15 13:56

děkuji všem, posloužil na jedničku aceton.

ale teď si říkam, že by to měl zvladnout i ředidlo ne? ale jak sem psal technický benzím nee

díky všem za rady

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.