Dohoda o ukončení nájmu

Od: Datum: 14.01.15 13:49 odpovědí: 2 změna: 14.01.15 14:17

Dobrý den.Měla jsem pronajatý byt, bohužel z finančních důvodů jsem byla nucena ukončit nájem.Dohodla jsem se tedy s pronajímatelem že mu byt vrátím.Sepsala jsem dohodu o ukončení nájmu s předávacím protokolem.Včera jsem byt předala majitelovi.Dohodu i protokol podepsal.Akorát v té dohodě mi k větě že jsme se dnešního dne dohodli na skončení nájmu bytu dohodou, připsal pomlčka výpovědí a že výpověd byla oznámena 6.1.Mám u majitele kauci 40tis,tu mi prý vrátí až si odečte tři nájmy.Já se domnívám že na tři nájmy už nárok nemá, jelikož já jsem mu žádnou písemnou výpoved nedala.Oba jsme podepsali tu dohodu, ve které je uvedeno že jsme se dohodli na skončení nájmu bytu ke dni 16.1.A byt si převzal.Ještě mi říkal že pokud bych do bytu někoho sehnala že mi pošle víc peněz.Má na to nárok?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.01.15 14:04
avatar

Dobrý den, to nebyl dobrý postup. Dohodu a předávací protokol měl sepsat pronajímatel a oba podepsat (každý si nechá jeden výtisk). Pokud je ukončení dohodou, tak není nárok na tři nájmy a kauce se má vrátit celá (pokud není dluh nebo poškození bytu). Takto vznikl (dle mého názoru) neplatný kočkopes - něco mezi dohodou a výpovědí. Zdravím!

P.S. Jedna z motivací na přistoupení na dohodu ze strany pronajímatele je sehnat nového nájemce.

doplněno 14.01.15 14:29:

milancukrar - dělám to opravdu nerad, ale dovolím si nesouhlasit. Výpověď se podává bez ohledu na to, zda byla projednána. Dohoda se sepisuje při vzájemném souhlasu (s odchodem na dohodu). Nic jiného není (pokud pominu např. umrtí nájemce nebo zánik bytu). Ovšem, je fakt, že neznáme text té dohody. Ale, dopisovat se tam už nemělo nic, s čím není souhlas obou stran. A nějaká písemná dohoda o budoucí výpovědi, která není ani podáná je kočkopes.

Vy víte, že jinak Vám neodporuji, ale zde si myslím, že nemáte pravdu.

doplněno 14.01.15 15:04:

milancukrar - ono je to nějaké podivné. Hlavně by to mělo být podle NOZ a jiná možnost není. Snad ten pronajímatel měl slabou chvilku nebo vůbec neví, jak se nájemní poměr ukončuje. Je přeci již z textu jasný rozdíl, zda jde o výpověď nebo dohodu (kterou měl asi spíše sepsat on). Je fakt, že peníze drží on, ale to neznamená, že je nelze pod pohrůžkou soudem vymoci zpět (a v nejhorším se o to skutečně pokusit). Tak si počkáme na názor třetího.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.01.15 14:17
avatar

Neznám text dohody.

Nájemní vztah se ukončuje výpovědí, s 3 měsíční lhůtou od nového měsíce po doručení. Proto tam napsal výpověď 6.1.

Podle mne jste se dohodli na výpovědi.

Osobně to řeším stejně jako pan pronajímatel. Od nového měsíce počítám 3 měsíce, pak teprve úřední předání bytu, elektroměrů vody atd. Pokud seženu dříve nájemníka, původní dostane více peněz zpět.

Příklad, nájemníkem jsem se dohodl, že výpověď podaná na začátku října, končí nájem v lednu letos. Nicméně jsem sehnal nájemníka již od poloviny října, takže ušetřil 3 nájmy.

Vaše otázka zní, má na to nárok, zní ANO, má na to nárok.

Až přijde odbornice Aaella, ta sdělí právní pravdu.

doplněno 14.01.15 14:49:

bene,

Výpověď se podává bezohledu na to, zda byla projednána
Samozřejmě že je to tak, souhlasím, s Vámi, proto jsem psal hned za tím, že neznám text dohody. Takže nevím s čím se mnou nesouhlasíte, nebo jsem nepochopil.

Osobně se domnívám, že majitel si myslí že podepsal výpověď z nájmu, tazatelka dohodu o skončení nájmu.

Každopádně tazatelka tahá za kratší provaz, páč on drží peníze...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.