Kot. Protherm KKO 28

Od: Datum: 14.01.15 09:53 odpovědí: 2 změna: 14.01.15 10:33

Zdravím všechny. Mám problém s kotlem Protherm 28 KKO Lev. Přestal ukazovat na displeji tlak v soustavě a také neukazuje teplotu vody. byl tady servisák a vyměnil snimač tlaku, ale nic se nezměnilo. Kotel po 3 hod. stání sám nenaskočí. Cvaká tam relátko. Po odpojení konektoru na ventilátoru asi na 10 sek.a znová zastrčení se teprve potom rozběhne oběhové čerp. a kotel naskočí a jde ,než ho vypne prostorový termostat.Po vypnutí asi 1 min. dochlazuje oběh. čerpadlo a potom se opět rozběhne ventilátor a nevypne. Musím opět vypojit konektor na ventilátoru a pak je kote vypnutý. Naví jsem si všimnul že na displeji jsou čísla ,která se mění s otáčkami ventilátoru za běhu kotle jako by ukazovala momentální výkon hořáku. Měl jsem tady již 3 servisáky, ale jenom platím a výsledek žádný. Asi mají pravdu že je vadná řídící deska,ale že to není jisté.,tak se do toho nikomu nechce. Děkuji za radu JM


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.01.15 10:09
avatar

Dobrý den, určit přesně závadu Vašeho kotle Vám tady asi nikdo nedokáže. Ale, mám zkušenost s jiným starším kotlem, který nepracoval správně a také neukazoval tlak.

Přišel "specialista" a již od vchodu hlásil, že se kotel musí vyměnit (ani ho neotevřel).

Potom jsem sehnal instalatéra, který kotel rozebral, vyčistil a proplachoval všechny trubičky a hadičky. Hrál si s tím asi tři a půl hodiny, ale kotel běhá jako nový. Takže, je to o štěstí na ochotného a šikovného člověka, který opravuje a chce opravit. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: investicnivysta
Datum: 14.01.15 10:33

Obraťte se přímo na výrobce (pokud je to česká firma) a nebo výhradního dodavatele pro ČR. Popište mu problém + oznamte že již tři technici se zhodli že je vada v řídíci desce. Toto je nejlepší cesta. Vesměs pošlou svého nej. technika a provedou opravu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.