Tapetování - vinylové tapety

Od: Datum: 11.01.15 19:01 odpovědí: 5 změna: 12.01.15 18:04

Zdravím,

tapetovali jsme vinylovými tapetami. Značka Superfresco z Hornbachu (made in england), lepidlo Pufas Special na vinylové tapety.

Hned po skončení práce vše vypadalo fajn. Po několika hodinách jsme zjistili, že se nám pásy tapet rozjely od sebe cca 1mm, a taky se částečně odlepily někde i 10x10cm.

Jak to? Co mohlo být špatně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 19:07

Zdravím.

Tak to je k vzteku toto se stát.My koupili vliesové tapety.Lepidlo se natírá jen na zeď a vše drží již několik let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.15 23:09
avatar

Při lepení tapet natírejte dostatečně husté lepidlo na suchou tapetu,složte ji na čtvrtiny asi na dvě až tři minuty.Důležité je,dodržet čekací dobu u všech pruhů tapety.Pak ji rozvinujte na stěnu a snažte se ji na šířku neroztahovat,houbou či kartáčem ji roztahovat po délce a okraje vtlačovat do sebe k předchozímu pruhu.Pokud lepíte pastelovou tapetu,je vhodné pod spojem namalovat pruh stejné barvy,aby bílá stěna neprosvítala.Lze také použít proužek papíru,stejné barvy(gramáž kolem 70g)Někdy se dodržování receptu přípravy lepidla ukáže scestné,vždy používám lepidlo hustější,než doporučuje výrobce.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.15 06:54

Ano JABRAKA je specialista přes vinyl tak má recht.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.15 14:54
avatar

Jsem specialista na všechny tapety,i vliesové,ale stejně nanáším lepidlo spíše na tapetu,je s tím lepší práce.Vliesové tapety mají výhodu v tom,že se vlhkem nenatahují a při vyschnutí nesmršťuji.Ale stejně mohou prosvítat mezery mezi pruhy,pak je nutno výsledek retušovat.Třeba barevnou pastelkou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanzs
Datum: 12.01.15 18:04

Díky za odpověď, lepidlo bylo husté, každý pás 5 minut přeložený, ale válečkem jsme uhlazovali i do šířky a to asi byla ta hlavní chyba! Holt příště jen svisle...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.