Jakou šířku příčky v rekonstruované koupelně

Od: Datum: 11.01.15 19:01 odpovědí: 4 změna: 12.01.15 17:28

Plánuji rekonstrukci koupelny - současnou koupelnu s WC dohromady tvaru čtverce bych rozdělil - zvlášť WC a zbylou koupelnu tvaru písmene L. Viz nákres. Jak zvolit širokou (nenosnou) příčku mezi WC a koupelnou? Bude z porobetonovych tvarnic.

Na boční stěně vedle WC budou asi z obou stran viset radiátory - stačí 10 cm?

Na stěně za WC bude zabudované závěsné WC - stěnu bych udělal 15cm, v místě kde bude nádržka bude stěna o dalších 10-15 cm dle nádržky silnější.

Postačí to takto? Kvůli prostoru potřebuji stěny co nejtenčí.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 11.01.15 19:27

Uvažované tloušťky stěn bohatě stačí. jen bych udělal pár kapes do obvodových stěn, aby se příčky s nimy provázaly. Pro WC bych asi použil rám a zazdil jej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.01.15 21:17
avatar

Boční stěna WC stačí z ytongu 7,5

Zadní stěna raději z ytongu 10, pokud použijete závěsný modul bez rámu. Jde-li Vám o místo, použijte takzvaný "jádromodul" s kotvením do stran a do země, potom bude stačit též příčka 7,5.

Modul není třeba obezdívat, běžně se zdí pouze "předstěna" z ytongu 5cm. V případě velké nouze o místo lze zakoupit užší nádržku "slim". Místo předezdění lze nádržku i pouze nahodit nebo obložit SDK, ale toto řešení nemohu doporučit.

Na ukotvení radiátorů nepoužívejte standardní navrtávací konzole do zdi, ale raději třeba držáky určené do SDK.

Jak byl řečeno, nezapomeňte přístavek přikotvit do stávajícího zdiva, stačí navrtat do původní zdi natloukací hmoždinku ve výšce spáry nového zdiva. Většinou kotvím po 3., 5. a 8. řadě. Honí část příčky je dostatečně ukotvena montážní pěnou ke stropu.

Jen nezapomeňte, ani lepidlo ani montážní pěna nedrží na prachu, já každou lepenou hranu (originál i po řezu) ometu smetáčkem, aby lepidlo mělo na čem držet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.15 07:44
avatar

jimm, já bych se nebál síly 5cm, a určitě budete mít obklad z obou stran.

Sdělte rozměry slabé stěny?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jimm*
Datum: 12.01.15 17:28

délka boční zdi cca 1,5m, asi nebude kolmo ale lehce našikmo (WC bude vzadu u splachovací nádržky užší, u dveří širší), výška 2,8m (pak bude snížený sádrokartonový strop. Nejšpíš bude ve zdi veden odpad z malého umyvadla na WC, ale budu se snažit aby vedl podlahou aby zeď nebyla odpadem moc zeslabena.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.