Vnitřní hodiny, existují?

Od: Datum: 06.11.14 07:41 odpovědí: 12 změna: 29.10.16 22:20
Ahoj. Zaujala me jedna vec, a to ze se budim vzdy par minut pred zazvonenim budiku bez ohledu v kolik jdu vecer spat. Budik mam narizenej nekdy mezi 6h a 6.20. Dnes napriklad v 6.15 a vzbudil sem se v 6.13. Existujou vnitrni hodiny? Deje se neco podobneho u vas? Prijde mi to dost zajimave a fascinujici.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.14 07:56

Mě se to taky děje. Ne moc často, ale třeba tři dni po sobě a i klidně i minutu před budíkem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.11.14 08:02
Moje matka před desítkami let nepoužívala budík.. Budila se v čase, který potřebovala. Tenkrát jsem to nemohl pochopit.
Zřejmě se to dědí. Teď se také budím v potřebném čase.. A budík nenastavuji.
Čím to je, čím to je?

Datum: 06.11.14 08:06

Hodiny máme v hlavě asi všichni. Právě proto někteří z nás tak špatně nesou posuny času. Ale budík, ten už tak častý není. Co já bych kdysi za to dala! Dva budíky na talíři a neprobudily mě. :-D Čas máme v hlavě nejen my. Pes pospává celý den a před 16. hodinou si sedne, kouká na mě, vrtí se, poblafkává, pokuckává. Sedávala tak před 17.hodinou a vůbec ji nezajímá, že jsme hodiny posunovali. Pro ni je 17 hodin, jde se ven!

doplněno 06.11.14 10:21:

Bene, přesně tak se to stávalo mi. Ze strachu, že zaspím jsem nemohla usnout a pak mě neprobudily dva budíky.

Od: ben®
Datum: 06.11.14 08:12

Dobrý den, buďte rád, že to máte v hlavě takto - horší by bylo probouzet se až po vyzvoněném budíku. Jsou lidé, kteří se tak stresují, že musí ráno vstávat, že nemohou ani usnout. Zdravím!

doplněno 06.11.14 10:29:

babkazov - no, to je právě ta odpovědnost v hlavě. Jinak, budík je hnusný vynález - lepší je budit se přirozeně a sluníčkem rovnou do pelíšku .

Datum: 06.11.14 08:18

to se mi občas stane, zvláště, když mám něco důležitýho a vstát musím, ale většinou se mi stává, že bych i po budíku klidně dal hodinu navíc v posteli *smich*

Od: babusa
Datum: 06.11.14 11:28

Já mám budík v hlavě od doby,co jsem měla malé děti a sem tam nemocné na antibiotikách-dávaly se po 4 hodinách.A protože jsem nechtěla,abych budíkem budila i dítě zdravé a ostatní doma,tak jsem si vždycky večer poručila,že v tu dobu musím vstát na prášek-pro jistotu jsem měla budík nařízený,ale vzbudila jsem se sama včas.A nějak od té doby to u mně funguje a když je potřeba, na určitou hodinu jsem vzhůru.Třeba když jsme někam jeli nebo na dovolenou,byla jsem vzhůru čtvrt hod. předtím,než by se ozval budík.A mám to tak pořád.Mozek je holt zázrak zázraků.

Datum: 06.11.14 16:05

Ahoj. Mě se tohle dařilo na vojně v přijímači. Automaticky jsem se budil ráno před budíčkem v 6:00 hodin. To jsem si ležel a pozoroval jsem ty asi poslední 2 minuty, jak na to šílené řvaní reagovali mí spolubojovníci.Po tom měsíci Přijímače a KŘK-řidičském kursu, jsme najeli na jiný režim a tak mě to přešlo.

Od: koshi
Datum: 27.10.16 23:44
Existujou, vcera vecer jsem si rekla pro sebe: "Tak ted je 11:23. V 9 rano se probutim. A hadejte co se stalo? Dneska jsem se probudila v 8:57...

Od: budy
Datum: 29.10.16 21:29

Moje učitelka fyziky na střední škole ono probuzení minutu před zazvoněním budíku zdůvodnila tím, že mobil před zvoněním vydává mikrovlny, které vás probudí.

Datum: 29.10.16 21:52

hmmm, tak to nevím, jak by to vysvětlovala u lidí, co používají normální natahovací budík ;)

Datum: 29.10.16 22:18

Taky mi to přijde jako blbina. Vždyť samotný přístroj zajišťuje spojení v pásmu mikrovln, nezdá se mi, že by jen kvůli budíku výrobce až nebezpečně zvyšoval výkon mobilu, pokud by vůbec dokázaly člověka vzbudit. Telefon jen píská, případně se i chvěje. Učitelka vás velmi pěkně houpala. Taky věřím na nějaké vnitřní "hodiny", mají je všichni živočichové.

Datum: 29.10.16 22:20

Stává se mi to téměř neustále, je to normální ale když jsem unavený nebo nevyspalý tak už to nefunguje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.