Opravdu se nemusí žehlit prádlo ze sušičky?

Od: Datum: 11.01.15 12:42 odpovědí: 12 změna: 14.01.15 10:01

Opravdu se nemusí žehlit prádlo ze sušičky? Jedna známá tvrdí, že sušička má program, kdy se ani prádlo žehlit nemusí. Jak to máte Vy? Vyplatí se sušička?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 13:02
avatar

Ano, to pravda je. Máte tam program "do skříně", když prádlo po skončení programu vyndáte, můžete ho ihned složit. Ručníky jsou měkké a nadýchané. Ostatní prádlo, jako povlečení a utěrky také. Když ho tam ale necháte ležet třeba hodinu, nebo i víc, tedy do úplného vystydnutí v chumlu, tak se zase pomačká. Podle mne se koupě sušičky vyplatí. Navíc všechno perfektně odchlupí. Je však třeba porovnávat a nekupovat tu levnou, dívat se na spotřebu energie, na programy které má k dispozici a číst recenze od spotřebitelů.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: alzbeta458
Datum: 11.01.15 13:16

Když máš tak dobré zkušenosti se sušičkou, tak mi prosím napiš, co máš přesně za typ, protože já to sama nepoznáma a recenzím komerčním testům nevěřím.

Moc díky

Datum: 14.01.15 10:01
avatar

Můj syn má značku Whirpool Aza A-40%. Kupoval ji asi v tak listopadu 2014. Je fakticky úžasná, tedy mně se moc líbila. Uvažuji o koupi té samé. A omlouvám se za zpoždění, já jsem se pak k otázce už nevrátila. Teď mi to připoměl trochu vyčítavým tónem Sanyo v úplně jiné otázce. Ale ráda bych podotkla, že někdo může mít jiný názor. A navíc jsem se vyjadřovala k otázce, jestli se sušička do domácnosti vyplatí a jestli se z ní prádlo opravdu nemusí žehlit. A na tu jsem odpověděla. Ano, vyplatí a žehlit se nemusí a je to tak jak jsem už odpověděla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 11.01.15 13:08
avatar

Sušička je supr, deky, potahy jsou krásně měkoučké, oblečení také podmínkou je, že se to musí vyndat hnedka a za tepla složit, jak to schladne v sušičce, tak je to zmuchlané stejně :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 11.01.15 13:12
avatar

Určitě je sušička výhodný pomocník. Nejen že nemusím zvedat těžké prádlo na šňůry a šetřím ruce, ale některé ani žehlit a zachytí všechny chloupky a prach, který ani nevidíte. Já jsem velice ráda, že mi ji dcera koupila. Mám ji už několik let.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.01.15 13:19
avatar

Já nežehlím ani prádlo z pračky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 11.01.15 14:17

Sušička, tak jako svoboda, je poznaná nutnost. Jakmile ji chvíli máte, už nechcete bez ní žít. Bavlněná trička i košile jsou z ní jako vyžehlené, všechno prádlo měkké, vlhkost v bytě krásně klesne (na sušácích nevisí mokré prádlo), o čerstvě usušené prádlo se dá i ohřát (to miluje dcera, když leží u televize a já na ni hoím horké prádlo se slovy "Složíš mi to, viď") a ta poznaná nutnost se nejvíce projevuje u ručníků - jsou tak hebké, že vícekrát už se do těch tvrdých plechových utírat nebudete chtít :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs122
Datum: 11.01.15 15:28

berte sušičku s tepelným čerpadlem, je energeticky příznivější, než kondenzační sušička

info třeba tady: http://www.datart.cz/novinky/…_jak_si_vybrat_tu_pravou.html

značka? Miele je Rolls Royce, AEG Mercedes no a pak jsou ty ostatní.

Jo a připravte se na pěkný průvan v peněžence za elektřinu :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nice30
Datum: 11.01.15 15:54

Nejhorší jsou rádoby odborníci jako vy, kteří "radí", přestože nic nevědí. První hloupost, kterou jste napsal je: "než kondenzační sušička". Z toho by se dalo usoudit, že pouze jiné typy sušiček než kondenzační podle vás mohou mít tepelné čerpadlo. Omyl. Většina kondenzačních sušiček už jej v dnešní době má.

Za druhé. Sušička průměrně spotřebuje kolem 260-300 kWh za rok, což je v penězích cca 60-120 Kč měsíčně podle tarifu elektřiny. Jestli vám tohle přijde jako částka, která někomu může zruinovat měsíční rozpočet, tak nejspíš bydlíte v garsonce o velikosti 18m2 a s úsporných důvodů máte nejméně dalších 10 spolubydlících.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.01.15 18:07
avatar

Honzajs, co to tady povídáte! To určitě není dobrá rada, co jste to tu napsal. Doufám, že se tazatelka nebude Vašimi slovy řídit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 11.01.15 18:50

Nejlepší je prádlo ze šňůry, pěkně z venku vyvětrané. Ale vím, že v bytech není prádlo kde sušit a já sama jsem sušičku zažila už v sedmdesátých letech v cizině a je to ůžasná věc. Jen bych poradila asi koupit na doporučení známých kteří mají vyzkoušenou značku.Recenzím na pc taky moc nevěřím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nice30
Datum: 11.01.15 19:32

Máte naprostou pravdu, není nad prádlo ze špinavé šňůry venku, v zimě vyuzené od komínů domácností ve kterých se topí bačkorama a v létě plné prachu, alergenů a podělané od ptáků, a jako bonus k tomu všemu na slunci hezky vyblednou barvy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.