Otopné těleso

Od: Datum: 11.01.15 08:14 odpovědí: 11 změna: 11.01.15 14:29

Řeším doma problém... V panelovém domě jsem rekonstruoval koupelnu,do které jsem namontoval otopný žebřík s předepsanou topnou patronou,ale bohužel mi topení hřeje jen do výšky topné patrony... Je fakt,že místo předepsané obyčejné nebo dešťové vody jsem do žebříku nalil destilovanou vodu a přípravek proti korozi,ale řekl bych,že na to to mít vliv nemůže... A ještě jedna věc - žebřík jsem koupil malinko poškozený a proto jsem ho zavěsil vzhůru nohama,ale to asi taky nebude vliv na to,že ani po 4 hodinách se žebřík celý neprohřeje... Můžete mi prosím něco poradit,jak problém vyřešit,něbo budu muset na reklamaci...? Předem mockrát děkuji...

doplněno 11.01.15 08:50:

Ještě pro upřesnění - topné těleso je namontované dole...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 08:28
Žebřík máte vzhůru nohama a topné těleso je nahoře nebo dole?
Ohodnoceno: 0x

Od: daphi
Datum: 11.01.15 08:48

To jsem zapomněl dodat - topné těleso je klasicky zespoda...

Datum: 11.01.15 09:20

Která část se vám zahřeje? Spodní nebo horní?

doplněno 11.01.15 11:12:

Tak to je jasné teplá voda má jednou stranou stoupat a druhou klesat. Pokud byl počkozený, tak je ten okruh přerušený. Může tam být nečistota, či smáčknutá trubka, která zamezuje cirkulaci vody.

doplněno 11.01.15 11:13:

Pokusit se to nějak pročistit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.15 09:42
Prave ze hreje jen spodni cast... Vody se tam veslo asi 10litru a hned jak to zavalo hrat,tak voda stoupala,ale pak se ohrev v urovni konce patrony zastavil a vys to nehralo...
Datum: 11.01.15 12:02

To poškození bylo malé - tím myslím,že byl jen poškozený lak... Jinak byl originál zabalený od výrobce,tak pochybuju,že by tam mohla být nějaká něčistota a trubky jsou všechny v pořádku - žádná promáčknutá... Ale díky za typ...

Datum: 11.01.15 09:40

Je žebřík plný vody? Odvzdušněný?

doplněno 11.01.15 12:11:

To odporuje fyzikálním zákonům. Teplá voda je lehčí než studená, tak by měla stoupat vzhúru. Jestli ne, něco ji v tom brání. Zkuste sejmout žebřík ze stěny a pořátně s ním zahýbat, položit na bok, zatřepat. Tipnul bych si, že při volném nalívání zhora zůstala někde vzduchová bublina.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.01.15 09:46
Jojo,je plny vody a aby se i lip odvzdusnil,tak jsem horni zatku vysrouboval i kvuli vode... Ale kdyz to ani po 3hodinach nehralo,tak jsem ji namontoval zpet,ale ani to nepomohlo... :(
Datum: 11.01.15 12:28

Dobrá,zkusím i tohle - určitě to bude jen nějaká blbost... Moc díky...

Datum: 11.01.15 12:40

Neni náhodou problém s topnou patronou? Špatně nastavení,vadný termostat? Nedostatečně hřeje a tak se voda stačí vychladit už v té první polovině. Na plný výkon změřit kolik bere ampér,vynásobit voltama a výsledek by měl přibližně odpovídat výkonu psaném na štítku topné patrony.

doplněno 11.01.15 14:04:

Pak jedině ustavte žebřík tak jak má být správně a uvidíte zda bude topit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 13:29

To si právě nemyslím, je to sice patrona bez termostatu, ale ta část, která topí, tak na té se nedá pomalu udržet ruka a 10cm nad tím je to jen vlažné

Datum: 11.01.15 14:29

To by odpovídalo situaci, kdy není topná patrona chlazena okolní vodou a je kolem ní vzduchová bublina.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.