Čidla na radiatory

Od: Datum: 09.01.15 10:53 odpovědí: 5 změna: 09.01.15 11:28

Zdravím, prosím Vás, chci se zeptat bydlíme v obecním bytě, zajímalo by mě jak je to s těma měřákama na radiátory, kdo má povinost je namotovat obec jako pronajímatel nebo mi nájemníci? Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 09.01.15 10:55

Majitel bytu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: peterk*
Datum: 09.01.15 10:58

Takže obec, a je to teda ze zákona povinné?

Od: zztop*
Datum: 09.01.15 11:16

Jo jo obec a podle nějakého nového zákona to musí mít všechny byty co mají společné topení (nebo tak nějak to tam je). Pokud máte doma karmu, wafky nebo jiný zdroj jen pro svůj byt tak ne, ale pokud je dálkové topení nebo společný kotel ve sklepě pro víc bytu tak ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.01.15 11:25

Vlastník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.15 11:28
avatar

Indikátory spotřebovaného tepla nebo teplé vody musí mít od 1.1. 2015 byty a nebytové prostory: garáže, kanceláře, sídla firem, nikoliv chodby, kočárkárny nebo sušárny, protože ty mohou využívat všichni obyvatelé domu.

Nemovitosti musí měřiči vybavit vlastníci domů (bytová družstva, sdružení vlastníků jednotek, správcovské firmy pověřené obcemi či městy, developeři), kteří nakupují od dodavatele tepelnou energii na vytápění či ohřev vody nebo ji sami vyrábějí, například vlastním kotlem.
Co je pro jednotlivé obyvatele podstatné: tyto služby musí majitel nebo správce následně rozúčtovat pro jednotlivé byty v domě. Ke spravedlivějšímu vyúčtování slouží právě tyto poměrové měřiče.

Indikátory a jiné systémy poměrového měření nemusí mít rodinné domy, chaty, chalupy a další objekty, které užívá jen jeden vlastník, například hotely, školy..., protože u nich majitel domu nemusí dělat jednou za rok vyúčtování dodávek tepla a teplé vody.
Zákon ovšem umožňuje společenství vlastníků jednotek, aby se s vyúčtováním vypořádalo jinak, a tím pádem nemusí měřiče instalovat. Společenství si totiž může podle zákona č. 72/1994 Sb. odsouhlasit odlišná pravidla, jak rozúčtování provádět (podle obytné plochy, počtu nájemníků...), pokud tím neohrozí zdraví a majetek obyvatel domu a jinak neporuší právní předpisy.
V zákoně 406/2000 Sb. se k tomu doslova píše: "Za podmínky nepřekročení limitů stanovených prováděcím právním předpisem a neohrožení zdraví a majetku; nepřekročení limitů se prokazuje energetickým posudkem."

zákon č. 406/2000 v platném znění

doplněno 09.01.15 11:35:

takže nejen majitel, ale také např. správce pověřený obcí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.