Bojler - jak dlouho vydrží teplá voda?

Od: Datum: 08.01.15 17:07 odpovědí: 4 změna: 08.01.15 18:20
Dobrý den, přátelé!
Bojler mám ve sklepě, kde je asi 5 stupňů. Pokud mi ohřeje vodu nebo spíše dohřeje v 15.50, jak dlouho může vydržet, aby se s ní dalo umýt s příjemným pocitem? Děkuji moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 08.01.15 17:12

záleží jak je nastaven...pokud ne ekonom.=60°C , tak klidně do zítra, záleží také na kapacitě jak rychle ho vycmrdáš...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.15 17:48

To je normální bojler pouze na elektriku? Jak daleko je od bojleru k např. dřezu nebo do koupelny? Máte zaizolované dobře všechny trubky s teplou vodou, jak je bojler starý .. atd., atd.? Je nutno znát více podobných odpovědí resp. otázek.., když chcete odpovědět bez znalosti věci, aby se odborníky dalo tak nějak přibližně odpovědět na vámi položenou otázku..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.01.15 17:34
Tak já sice nevím co Vám brání to vyzkoušet..
Nicméně u slušných typů zásobníkových ohřívačů je pokles teploty vody cca 2stC/24h při teplotě okolí 20stC a teplotě vody v zásobníku 60stC.Ve Vašem případě to bude tedy více vzhledem k teplotě ve sklepě..odhaduji 3-5stC.
Nicméně praktická zkouška bude mít daleko větší vypovídací hodnotu.

Datum: 08.01.15 18:20

pokud je ve sklepě a neřešíte estetiku naopak řešíte výdrž teplé vody je myslím možné bojler obalit vrstvou vaty, teplota bude unikat o něco pomaleji, neočekávejte však závratné rozdíly.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.