Kombinovaná chladnička calex cm 345

Od: Datum: 08.01.15 11:28 odpovědí: 13 změna: 11.01.15 18:04

Dobrý den,

mám starou calexku od roku 1994,je ještě dobrá,ale mrazák mi pořád zapíná.

objednal jsem si nové těsnění z KOVOSLUŽBY PRAHA,ale když jsem tam dal

nové těsnění,žádná změna? Je v tom nějaký fígl, jak se tam to těsnění dává?

Nebo dají se nějak seřídit ty dveře u mrazáku? Nechci už na to volat opraváře,to už se nevyplatí.

Děkuji za případné rady. Jsem 62 letý důchodce z Jihlavy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.15 14:04

Co myslíte tím pořád zapíná?

Teplota je v mrazáku jaká?

Proč si myslíte že je to těsněním?

Poměr cyklů spínání u takovéhoto mrazáku (staršího) , by měl být aspoň v průměru že za 24 hod. -12hod běží a 12 stojí.

Těsnění se zkouší tak že zavřete do dveří obyč. noviny a po celém obvodu při vytahovaní musíte cítit odpor.

Při výměně těsnění by se správně měly provrtat otvory výplně dveří větším vrtákem než je průměr šroubků o cca 0,5mm, aby se dveře nekřížily. Vždy dotáhnout a pak o půl otáčky zpět.

Mělo by se to dotahovat při vyndaných dveřích na nějaké rovné ploše (stole).

Tak zatím zhruba toto.Zdar.

Ohodnoceno: 0x

Od: karlik*
Datum: 08.01.15 15:44

Ano,vím ,proužek papíru to neudrží dá se vytáhnout.Zapíná několikrát za hodinu,teplotu nevím,Je tam jen barevný indikátor,zelená ,črvená a je to přád v zeleném. To těsnění se má prý nahřívat fénem a postupně ho něčím mačkat do drážky.

Datum: 08.01.15 16:07

aha myslel jsem že je to ještě stará led. co má ještě šroubky pod těsněním , tak sory snad někdo jiný.Přeji zdar , ale poptám se mladších kolegů.

doplněno 08.01.15 16:09:

No protože jsem léta dělal v kovoslužbě , tak pokud mailem na ně vznesete dotaz, tak vám určitě poradí.

Datum: 08.01.15 19:20

jaká je Vaše email adresa? ta kombinovaná chladnička má tři hvězdičky a na tehdejší dobu ,1994,byla dost drahá 14500Kč.

Datum: 08.01.15 19:38

Myslel jsem mail na tu kovoslužbu , ptal jsem se kolegů prý správně natáhnout a hlavně záleží aby to byl originál, záleží na správné výšce těsnění , pomazat trochu silikon olejem zastrčit (nedovedu si představit, , to mne minulo) ,a mělo by to být OK.Pak otřít aby magnet přichytil . Dříve jsme někdy museli alespoň na čas v místě kde to netěsnilo správně podložit povázkem a pod.No dnes nevím.

doplněno 09.01.15 14:00:

No doufám že je stejné jako to původní?Nevím jestli se vyrábí rozdílné.(výška?)

Datum: 09.01.15 12:04

OBJEDNAL JSEM SI TO TĚSNĚNÍ BEZ MOŽNOSTI VRÁCENÍ- opravy @kovoslužba-praha.cz

Datum: 08.01.15 14:11

a mrazí moc nebo málo? zkuste změřit orientačně teplotu teploměrem pro lednice; podle toho, kolik máte hvězdiček (Calex to tak měl), zda jednu -6st.C, dvě -12st.C, tři - 18st.C; mrazák stále zapíná - to znamená, že má dva kompresory? (už si to nepamatuji); může být vadný termostat, taky se dá koupit... a na těsnění jste přišel jak - v mražáku začala být mnohem větší námraza než obvykle? nebo to jen zkoušíte, zda to nepomůže? těsnost zavřených dveří zkontrolujete pomocí proužku papíru, který vložíte mezi dveře a rám a po zavření zkontrolujete lehkým tahem, zda papír "drží"

tomas11@ byl rychlejší, některé otázky se opakují...

Datum: 09.01.15 10:01

Nonek a Thomas, mne zaujala ta zkouška s tím papírem a hned jsem ji šla také udělat. Papír jsm zavřela mezi dveře a zatáhla a vyjel ven jako po másle. Tak jsem z toho paf. Jak to má správně vypadat? To tam má držet a klást odpor při vytahování, nebo jenom stačí, že sám od sebe drží mezi dveřmi. A bylo by teda dobré chodit s proužkem papíru v kabelce a zkoušet jak papír drží, při koupi i nové lednice? Ach bóže, co všechno musí dnes člověk vědět, aby nenaletěl. Díky za rady.

Datum: 09.01.15 11:55

No,ono je to logické,když to těsnění dobře přitáhne(,jsou v něm magnety),tak opravdu ten proužek papíru musí jít těžko vytáhnout.Vytáhnete ho ,ale nemělo by to jít lehce. Potom to chlazení v mrazáku uniká, a musí si častěji zapínat.

Datum: 09.01.15 11:58

znovu jsem to odzkoušel a u nové lednice běžný papír formátu A4 pro tiskárny, vložený užší stranou mezi těsnění a rám drží poměrně pevně, je třeba vynaložit určitou sílu k vytažení, sám v žádném případě nevypadne...je dobré to vyzkoušet po obvodu vlevo a vpravo, nahoře a dole je přístup horší, ale když je to v pořádku po stranách, není co řešit (jedině, že by bylo těsnění někde utrženo)

Datum: 09.01.15 14:06

No nevím jak teď , ale dříve se občas (málo kdy ale stalo ) že byly zkřížené dveře , myslím že když si to vyzkoušíte v prodejně neprohloupíte není to ni náročného ( pak Vám ale asi pošlou jinou zabalenou? ).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.01.15 17:00

Jéžiš, no to jsem ale blboun. Máte pravdu! To bych musela požadovat tu co si vyberu a ještě dohlížet jestli skutečně tu samou naloží. *bzum*

Datum: 11.01.15 18:04

ano,má dva kompresory,těsnění jsem vyměnil,mám nastaveno 2,jeto v 1/3 červeného indikátoru a zapíná dost často ve dne i v noci.Jak mámpoznat jestli je vadný termostat mrazáku,? Kdeje vlastně umístěný? V ledničce vím ,tam je i přístuup.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.