V nájemním bytě táhne okny

Od: Datum: 06.01.15 18:58 odpovědí: 6 změna: 06.01.15 20:44

Dobrý den,

bydlím v obecním nájemním bytě. Jsou zde plastová okna - nejlevnější a málo kvalitní. Jedna část oken jde špatně otvírat, zavírat a nedovře se a táhne zde z venku studený vzduch. Byl se na to podívat okenář a prý to nejde spravit.

Má majitel bytu povinost to nějak řešit, nebo je to jen moje starost?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 06.01.15 19:00
avatar

Vy jako nájemce musíte zajistit, aby v případě havárie nevznikala další škoda. Tuto věc vy řešit nemůžete - nejste majitel, nemůžete nechat vyměnit okna za jiná-lepší..

Stěžujte si a požadujte opravu - výměnu oken. Nebo se přestěhujte.

doplněno 06.01.15 20:42:

Tomáš taky nevěřil. Je k neuvěření, jak některé firmy dokážou zmršit okna - zvláště v případě veřejných zakázek pro obce...

Cena bez slevy jako u trojskel, přitom obyčejná skla a nejlevnější rámy... tak nekvalitní, že se dokáží na slunci i ohnout...

Pokud to nejde zatěsnit různými páskami, můžete se pokusit jednat o výměně oken na váš účet a snížením nájmu o danou částku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 19:00
avatar

V tomto případě pokud získáte posudek na to, že se okna musí vyměnit jde toto za majitelem bytu, pokud by šlo opravit tak náklady na vás jednalo by se o tzv drobnou opravu. Také záleží na znění nájemní smlouvy, který by podíl na opravách měla upravovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 19:31
avatar

obec by to měla řešit, ale je otázkou do kdy. Jejich tempo práce je obvykle takové, že napřesrok by se na to mohli podívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm*
Datum: 06.01.15 20:20

Měla jsem tentýž problém. Dokonce i občas zatékalo. Opravy / výměny oken / jsem se dočkala po 13 ! letech. Obec to prostě neřešila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 20:38

Víte jistě, že ventilace je nadměrná? Mimochodem, nevěřím, že by okna nešla seřídit nebo dotěsnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 20:44
avatar

Jde o to, co chcete docílit. Pokud opravu případně výměnu oken obcí, musíte se obrnit velkou trpělivostí a postit se do boje. Pokud je cílem aby na vás netáhlo, musíte si to opravit sám nebo pomocí řemeslníků či kutilů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.