Perlinka na stěnu panelu

Od: Datum: 06.01.15 12:26 odpovědí: 13 změna: 06.01.15 14:46

Dobrý den,

nanáším lepící a stěrkovací tmel na stěnu v paneláku. Je potřeba tam zanést i perlinku, když je to panel?

Je možné přetáhnout spoje panelů (takový ten žlábek) tímto lepidlem? Nebo tam dát také perlinku a přetáhnout to? Nebo zachovat oddělení panelů?

Díky

Martin

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.15 13:02

nepíšete, co přijde jako finální úprava, ale pokud se jedná o spáry v panelech, možná by vám pomohlo toto

i když je to spíš na venkovní spáry, dovnitř bych použil nějaké textilní dilatační pásky a ty přetáhl lepidlem

perlinku každý cpe i tam, kde nemá opodstatnění

Ohodnoceno: 0x

Od: russe
Datum: 06.01.15 13:11

Pak plánuji nanést štuk jako finální vrstvu a nato primalex.

Děkuji

Martin

Datum: 06.01.15 13:14
To je teď velká móda dávat perlinku všude i na rovný stěny které nepracujou ani nepraskaj. Zbytečně ti to prodraží tvoje stavební úpravy a výsledek bude stejný jako když na spáry mezi panely použiješ nějaký elastický přetíratelný tmel. Ten můžeš ještě pro klid svědomí vyztužit páskou.

Datum: 06.01.15 13:48

V bytě jsem před 6ti lety zatáhl spáru elastickým tmelem a přetáhl páskou, bohužel i tak se mi tam udělaly po čase trhliny a hezčí by bylo asi nechat spáru přiznanou. Pravda je, že místnost byla na rohu paneláku, okna na jih, šlo tam do 5 odpoledne slunce a dilatace tak musela být nejspíš poměrně velká.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.01.15 13:55

Ano, bojím se, že by to tam mohlo časem praskat. Nevím, když tam dám perlinku v místě spáry, zda to může prasknout?

Martin

Datum: 06.01.15 14:01

Naprostý souhlas,perlinka záležitost jen prodraží.Je tu možnost dát jen štuk,ale lepidlo má lepší přilnavost,nevyžaduje to penetraci a celková pevnost povrchu při daleko slabší vrstvě vynahradí i náklady.Pokud se vyskytne oprava prasklin,po jejich vyčištění se opraví pružným tmelem a dokončí lepidlem.Pásky nejsou třeba.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.01.15 14:46

Ano, přilnavost, vyrovnání a zpevnění stěny je super. Děkuji za odpověď.

Martin

Od: hanyss*
Datum: 06.01.15 13:09

Když sem já dělal byt v paneláku tak sem do perlinky dával pouze křivé stěny kde byla potřeba větší vrstva lepidla a jinak jen přes spoj panelu aby to nepraskalo když bude dům pracovat.

Datum: 06.01.15 13:46

Děkuji za odpověď, nepopraská to časem? Myslel jsem si také, že bych to takhle udělal.

Datum: 06.01.15 14:06

Souhlasím, taky jsem to tak kdysi řešil. Spáry jsem přetáhl lepidlem s páskou perlinky, pak celou zeď vyštukoval a 15 let byl klid. Pak jsem se odstěhoval.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.01.15 14:41

Tedy bude záležet, zda se to někdy pohne. Těžko odhadnout. Je to vnitřní spára z druhé strany do chodby. Přemýšlím, zda tam spáru nenechat? Snažší a na pohled lepší je to přetáhnout a zakrýt, ale co bude za pár let? Kdybych věděl, že to vydrží 15 let, tak do toho jdu . Díky za odpověď. Martin

Datum: 06.01.15 13:10

A proč na beton dáváte lepidlo?Je to zbytečnost,teda pkd nelepíte obklad nebo zateplení!Vyjde to téměř stejně jako byste beton natahoval opět betonem!Ohodit nebo jen štuk (dle stavu povrchu!) jako vnitřní úprava nebo bych tak bral natážení betonu pod fasádná pastovitou omítku jinak neeee!

ty "spáry" bych zamáznul jádrovou a přes to dal perlinku nebo sdk bandáž ...

doplněno 06.01.15 14:16:

Rusee-lepidla a perlinky jsou primárně určeny na jiné věci.Na lepení dlažeb,obkladů,na lepení a stěrku fasádních zateplovacích systémů,další použití je na zdivo z ytongů,heblu nebo porfixu kde je horší možnost jádrové omítky.ale rovnou na beton , to jsou zybtečně vynaložené prostředky!Ale je to jen a pouze vaše věc .

Pkd nedáte vrstvu tlustou 5 a více mm tak to nevypraská proč by mělo,ten beton pod tím je popraskaný?

Datum: 06.01.15 13:51

Mám to vyzkoušené na vnitřním zděném jádru a vypadá to dobře, dobře se to nanáší a dobře to vyrovnává nerovnosti stěny a zachovává to hrubý povrch.

Martin

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.