Stavební otvor pro obložky-zárubně

Od: Datum: 05.01.15 19:55 odpovědí: 12 změna: 07.01.15 18:36

Sádrokartonáři nám pro dveře šíře 70 udělali stav.otvor 75cm a pro 80cm 85cm.V tabulce Masonite ale uvádí, že má být vždy o 10cm víc ,někdo kdo to dělá říká, že to nevadí ,ale prodejci zase že to vadí a musíme otvor zvětšit nebo změnšit.Máme již udělané podlahy, tak se nám to samozřejmě nechce -menší dveře určitě nechceme takže půjde tam vsadit ta zárubeň kldyž máme z každé strany jen 2,5cm navíc nebo ne?děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.15 20:23

Když si vezmete že tl. obložky je kolem 20mm, tak Vám na každé straně zbyde 5mm... a do toho pěnu opravdu nedostanete.

Takže ne, Vaše otvory na vybrané dveře nestačí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.15 21:06

No, nějak mě to nedalo a kouknul jsem na web abych viděl víc. Píšou tam klasiku, na 80 dveře, šířka otvoru 88 cm. Osobně chci, když dělám dveře, mít otvor o 10 cm širší.

Ale jak jsem si prohlížel ten jejich návod, kterak montovat futra, tak bych řekl, že při troše šikovnosti a za použití jiných postupů, by to snad...možná...mohlo jít. Prostě to chce vědět, jaký rozměr mají smontovaný zárubně. A jak jsem to tak viděl, ten papundekl moc silnej není.

Stejně ty dveře koupíš, nechat si dělat na zakázku o kousek užší, asi by ses divil, nač to přijde. A pak to holt budeš muset někde nějak upravit.

Ohodnoceno: 1x

Od: ivy5®
Datum: 06.01.15 15:22

Jsem žena .Bude to dělat manžel ,ale přesně tak si to myslím.Nedivila bych se,vím že na míru by to vyšlo o 60%více,což právě nepřipadá v úvahu.

Od: ertl
Datum: 05.01.15 21:35

Do otvoru 750 mm sedmdesátky zárubně standardním postupem nedostaneš. Tloušťka ostění je 22 mm, světlost zárubně 705 mm. Tzn.: 2 x 22 = 44 plus 705 = 749 mm. Pokud bys měl otvor přesně svisle a zárubeň bude přesná ( běžně je o nějaký milimetr širší), stejně budou překážet držáky pantů. Na ně je třeba vyřezat v SDK otvory. Pokud jste z Brna či okolí, můžu se vám na to podívat.

Spíš si, ale myslím, že nezbyde, než otvory zvětšit. Reklamujte u sádrokartonářů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.01.15 16:03

:( to neee :(, sádrokartonáři bohužel nepřijedou,byli zdaleka a od Brna jsme daleko :(.Myslíte že by tedy mohlo stačit vyřezat jen otvory pro ty panty?a místo pěny dát třeba jen nějaké extralepidlo,přece se pak už s těmi obložkami nikterak nerumpluje ,co myslíte?Jsem taik tak se nesmějte jestli je to naivní jen se snažím přijít na způsob jak když už s tím nic nejde a na jiné dveře na míru není.Do pokoje sxe již dcera nastěhovala ,jen osadit dveře .-(

Datum: 06.01.15 17:25

Nelep obložky lepidlem, ale pěnou. A možná by jsi se divila, jak moc se někdy s obložkami rampluje.

První a hlavní předpoklad je, že složený futra jsou alespon o malinko užší, než díra ve zdi. Pak je ještě potřeba, aby byl otvor alespoň trochu rovný, aby se nemuselo moc štelovat, ono totiž není kam, když je úzká díra.

Pořád vyjde podstatně levněji upravit díru ve zdi, než dělat nový dveře.

Pokud je díra hooodně natěsno a není místo kudy to zapěnit, musíš to dělat jinak. Vyladit futro v díře, třeba vyříznutím pro panty. Pak si připravit klíny, rozpěry, vodováhu a nadšení pro věc.

Dáš futro do díry, dole stáhneš kousek k sobě, jen o tolik aby tam šla dát pěna. Napěníš a ted začíná komedie, neb než ti pěna uschne, musíš futro dole roztáhnout, dát vzpěry, vyklínovat a srovnat. Osobně ještě věším i křídlo, abych viděl jak to sedí při zavření.

Je to trochu opruz, ale dá se to udělat.

Kdybys byla někde z okolí Krkonoš, třeba bych se na to přijel podívat a poradit na místě co a jak.

Datum: 06.01.15 17:37

jo jo jak říkáš. díry na panty, malinko roztáhnout a pak koncert a fofr

ještě dotaz na autora: kolik máte výšku otvoru?

Datum: 06.01.15 21:01

výšku máme 205cm.

Datum: 06.01.15 22:15

nerad vám to píšu, ale výšku máte špatně taky. celkový vnější rozměr zárubně je 2045 mm. Tzn., že po osazení budete mít nad zárubněmi půl centimetru díru. je nutno otvor snížit na 2010 - 2030 mm.

Datum: 06.01.15 21:02

Strašně mooc děkuji za popis tak snad to zvládnem ,aspoń ty jedny u dcery ostatní kde se ještě nebydlí asi zvětšíme.Bydlíme bohužel u Kolína.

Datum: 07.01.15 16:32

Na jedné stavbě jsem to takto už zažil a futra se vešli, místo pěny se pužilo Pur lepidlo. Možná bych počkal na zárubně, vyzkoušel, bude to třeba o fous.

Datum: 07.01.15 18:36

na tu šířku taky věříme,ale stejně musíme upravit výšku :( a to už je vymalováno .-(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.