Jak zateplit sokl

Od: Datum: 04.01.15 16:54 odpovědí: 8 změna: 05.01.15 19:17

Zatepluji fasádu a ze zadní strany domu mám okolo cca 12cm betonu, tudíž nemůžu s polystyrenem pod terén. Všichni známí zedníci tvrdí, že nemám začínat přímo na tom betoně, ale nechat tam tak 5cm od země mezeru, ale ani jeden neví proč. Můžete mě to někdo vysvětlit popř. vyvrátit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.15 18:26

no těžko si to představuji, když sem nedáte nákres nebo fotku, ale jak jsem pochopil, tak chcete zateplení přetahovat přes sokl až k zemi, a to z jakého důvodů? kudy vám probíhá vodorovná izolace? tu mezeru vám tam asi radí, aby jste vrubem oddělil místo, kde může vzlínat vlhkost, ale pokud nevidím konkrétně o co jde, tak těžko radit, každopádně nevidím důvod pro zateplení soklu, alespoň z mého pohledu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.15 18:50

Sice neznám Vaše známé zedníky,ani nevím jak to u Vás vypadá!

Ale běžně při zateplovačkách děláme tak,že pkd je třeba tak se vyhloubí při základu spára (na předminule bytovce cca metr pod terén) na očistěný základ se nalepil extrudovaný polystyren s převýšením alespoň 30cm nad úroveň terénu úak se zaperlinkoval (natáhlo lepidlo,do něj perlinka) a na to pak přišla nopovka ,do výkopu se dala drenážní trubka svedená do kanalizace (nwn zda má smysl ,asi u betonových ploch ano,při trávníku? )a zasyp (nekde kamenivo pak geotext. a zemina či písek a okap chodníček,někde písek a zemina a okap.chodníček).pak na extrud se lepilo zateplení dále s tím že většinou byl extrud-odskočen!

Jinak spodní hrana zateplení by měla být min.30 cm pod podlahou resp stropem zateplení objektu!

doplněno 04.01.15 19:02:

pro názornost obrázek narychlo od ruky!

doplněno 04.01.15 21:48:

V tom případě tak jak píše p.MIlan!ne 5-10cm,to by bylo moc.Já osobně bych na rozdíl od p.Milana ,vynechal zakládací lištu (pkd jsou jen z al) a spodní šár polyše dal raději extrud nebo perimetr (není nutné,ale je lepší) a kotvil PTH,první šár,a max dal jen okapovou lištu.

Ohodnoceno: 1x

Od: pooh*
Datum: 04.01.15 20:27

Abych to upřesnil, že by bylo nejlepší zakopat to a zapustit do země extruďák je mě jasný, ale opravdu se mě nechce odkopávat ten beton. Izolace je těsně nad tím betonem a podlaha uvnitř je malinko nad úrovní toho betonu, suterén nemáme, dům je ve svahu, takže pod úrovní podlahy vevnitř už nic není. Dlažba je vyspádovaná od domu a nad touto stěnou je ještě balkon takže tam prší vyjímečně.Na fotkách je vidět jak je kousek udělanej a je tam vidět ta mezera o kterou mě jde. Prostě proč to nepoložit přímo na ten beton?

Datum: 04.01.15 21:22

To je podle toho, zdali je ten beton spojený s barákem. Kvůli roztažnosti. Když beton se v zimě zvedne, zatlačí do polyše.

Proto v tomto případě bych použil vyjímečně zakládací lištu, asi 1,5-2cm od spodního betonu, pokud je zvlášť betonován...

doplněno 05.01.15 13:35:

Humbuckere, nesmí se tam dostat voda. To si stavebník nepřipustí.

doplněno 05.01.15 20:04:

Ta mezera stačí 0,5-1cm, a mezeru utěsnit páskou...

Datum: 04.01.15 21:50

Ahoj. A když, pod ten poliš, náhodou, od někad zateče v zimě voda, nezvedne ten poliš, v tý mezeře a neutrhne ho to? A když je ten beton pod tím, součást základu a dobře se to zalepí, nebude to lepší řešení? Nemám žádnou zkušenost.Jen se tak ptám. Ahoj a zdravím letos.

Datum: 04.01.15 22:03

Pokud by se tam dostala voda tak to může být problém, ale není to moc pravděpodobný a navíc se ta retrodlažba bude časem měnit za zámkovku a ta se může dát o půl cenťáku níž. A ještě se tam časem dodělá pergola, tak by tam nemělo pršet ani trochu.

Datum: 04.01.15 21:58

Barák je asi 40 let starej, beton tak 8 a je v podstatě nalepenej na základ, takže by nemusel nijak pracovat. Ale ta roztažnost je jinak zajímavá myšlenka. Jinak teď je polyš asi 5cm nad betonem a kdybych ho dal 2, tak se tam zas nedostanu s metlou a mám strach, že by se tam usazoval bordel. V podstatě řeším dvě varianty buď dodělat zbytek stejně (je to asi 8m) nebo to dodělat až na beton.

Datum: 05.01.15 19:17

Ale připustí :)

Dneska mě ještě jeden člověk nahlodal a asi přece jenom ten beton odbouchám a udělám to tak jak to má být, přece jenom to tam bude x let. I tak díky všem za rady!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.