Elektrický kráječ na chleba a uzeniny

Od: Datum: 04.01.15 15:40 odpovědí: 6 změna: 05.01.15 07:11

Vážení, prrosím o radu, jaký koupit elektrický kráječ na chleba , ale i na uzeniny. Mám už třetí, ten poslední je BOSCH, ale nejsem spokojený, protože nedořezává a navíc po roce provozu je tupý. Kráječů je mnoho typů a jsou levné od 1000,- Kč nebo od 4000,- , ale ty zabírají dost místa. Vyhovoval by mi cenově okolo 2000,- Kč.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.15 15:43

Co třeba kouknout tady na recenze,to by mohlo pomoci.

http://kuchynske-krajece.heureka.cz/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.15 16:02

Kvalitní kráječ je vždycky kovový, mohutný, těžký. Je to o tom, aby tam nikde při nastavení nebyly nežádoucí vůle. Každý materiál, t.j. chleba, uzeniny, sýr, vyžaduje trošku jiný nůž. Takže univerzální? No nevím ... Jak často krájíš uzeniny? Vyplatí se, aby taková mašina zabírala místo? Za 2.000,- rozhodně nic kvalitního nepořídíš.

Mně se na chleba osvědčil elektrický nůž. Uzeninu si nechám nakrájet, pro výjimečné krájení doma mi stačí nůž keramický. Není to tak úhledné, ale účel to splní.

Dneska je spousta kuchyňských elektrických pomocníků, ale prostor pro jejich použítí je obvykle dost omezený.

Datum: 04.01.15 19:19

Každý kráječ se ztupí a je jej potřeba přiostřit.

Brousím cca po každé 20té šišce salámu a bez problémů.

Datum: 05.01.15 06:29

Po několika předešlých mám od roku 2007 kovový HYUNDAI FS 901. Pracuje dobře, jsem s ním spokojená. Za těch 7 let neměl poruchu.

Jediné, co mi vadí, nejde sundat řezný kotouč, abych ho umyla. U předešlého modelu to šlo, tento musím jen otírat. Jiné připomínky nemám. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.01.15 07:11

Děkuji, podívám se po něm.

Datum: 05.01.15 06:42

Zdravím.! Kupoval jsem prozatím kráječe, kde šel kotouč jednoduše vyndat a naostřit. (To zvládnu)

Ovšem po jisté době mi začalo vadit, že to na lince zabírá místo, tak putoval na půdu.

Když vařím, tak mám na lince furt málo místa.

Takže řežu nožem... a to, co musí být fakt najemno, tak na to mám Tescoma kráječ, ovšem ruční.

Umytý je za cca. 30.Sekund. A navíc se s nim dají dělat kouzla s zeleninkou. Různé tvary.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.