Žaluzie ovládané řetízkem - přetočení lamel

Od: Datum: 04.01.15 15:24 odpovědí: 7 změna: 06.01.15 18:35

Dobrý den, prosím o radu zda jde nějak ve spouštěcím mechanismu trvale přetočit směr lamel. U všech oken při spouštění dolů jdou lamely v požadovaném (správném?) směru, tj, směřují šikmo dolů do místnosti. Prostě spustím dolů a je hotovo. U jednoho okna ale při spouštění jdou opačně, takže když žaluzie spustím dolů, lamely směřují do místnosti šikmo nahoru a nevypadá to vůči ostatním oknům hezky. Pak je musím krátkým zpětným tahem za řetízek (jako když bych je chtěl vytáhnout nahoru) přetočit, aby byly stejně jako u ostatních oken. Dá se s tím něco dělat? Nebo je to nezměnitelné?

1. a 2. obrázek - takhle se spouští dolů

3. obrázek - takhle je musím po spuštění přetočit, u ostatních oken se ale žaluzie takhle spustí normálně.

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: m262
Datum: 04.01.15 18:03

Ještě jsem přišel na zajímavou věc že u okna kde je to v pohodě se žaluzie spouští vnějším řetízkem (který je dál od žaluzie), a u okna kde je to opačně se naopak spouští vnitřním řetízkem (blíž k žaluzii).

Od: macek7411*
Datum: 04.01.15 18:23

Máte u ostatních žaluzií ovládání také na levé straně, víc mě nenapadá?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m262
Datum: 04.01.15 18:27

Ne. I na pravé straně, máme dvoukřídlá okna a jednokřídlová. Jak jsem to zkoumal, tak u všech co jsou dobrá se spouští vnějším řetízkem.

Pouze u tohoto jednoho okna (dvě křídla) je to opačně.

Od: jar®
Datum: 05.01.15 10:31

Je to divné, píšete, že u jednoho okna máte řetízek blíž, vždyt jsou to žaluzie na plastová okna, tak by to melo být všude stejné. Podle mě stačí jen zatáhnout za řetízek na doraz a žaluzie se přetočí a bude se pak stahovat stejně otočená jako ostatní. Řetízek slouží jak ke stahování, tak i k seřízení náklonu lamel. Snad to tak bude i u vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: m262
Datum: 05.01.15 19:11

Po úplném spuštění žaluzie dolu ještě můžu asi 15 cm tahat za řetízek ale nic s neděje. Pak spojka řetízku dojede až nahoru k tomu mechanismu, dál za to tahat už nejde.

Od: macek7411*
Datum: 06.01.15 12:43

Žaluzie se vytahuje pomocí pásky která se navíjí na cívku, když je spuštěná dole je lhostejné zda se začne otáčet vpravo či vlevo, vy jste ale omezen spojkou na řetízku. Nastavením polohy spojky dosáhnete toho, zda se např. levým řetízkem žaluzie vytahuje nebo stahuje. Toto by znamenalo žaluzii sundat, demontovat u převodovky a přehodit žetízek, stojí to za to?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: m262
Datum: 06.01.15 18:35

Aháááá, už chápu jak to funguje, díky. Takže při výrobě jen blbě nastavili polohu spojky. No, zkusil bych to ale nevím jak pak odhadnout tu správnou polohu spojky, mohlo by se stát že by žaluzie třeba nešla úplně vytáhnout nahoru, nemám s tím zkušenosti. Radši se v tom nebudu šťourat.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.