Odolnost PVC v roli na dočasné ohnutí

Od: Datum: 03.01.15 21:48 odpovědí: 7 změna: 05.01.15 11:50

Zdravím,

chystám se vyměnit zašlý koberec za nový povrch rádi bychom dekor dřeva a výměnu provedli za provozu (nábytek můžem jen přeskupit v rámci místnosti, nelze vystěhovat) a podklad měnit či upravovat nechceme (je to staré lino, řekl bych že bez zásadních vad). Tudíž volba padla na PVC volně ložené maximálně lepené v exponovaných částech. problém je s dopravou - bydlíme v 7. patře a do výtahu se role 3,5 nevejde a na schodiště už vůbec ne. Koberec jsme nakonec museli v půlce role zlomit pak se už vešel, přežil to be úhony, přežije i PVC? Další dotaz - pokládaná plocha je 20m2, lepili by jste nebo stačí jen volně položit? Předem díky za info.

Ahoj Michal Tůma


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.15 22:57
avatar

PVC rozhodně přeložení bez úhony nepřežije.Rozhodně ne v zimě,kdy při teplotě +10 stC může dojít i ke zlomu.Rada.Pokud chcete koberec dopravit na místo,pak někde pčed dopravou ho nechte 24 hodin temperovat ve vyhřáté místnosti,opatrně složte do čtvercebez smačknutí hran a přeneste.Rozmotejte a před položením nechte volně ležet.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tumig*
Datum: 04.01.15 00:03

Díky za reakci. Ještě doplním, že práce budou probíhat v létě. Prohnutí bude max do pravého úhle na cca 4 s. Ani toto by to nevydrželo?

Datum: 04.01.15 08:44

Podle mne žádné PVC ten zlom v roli nevydrží, váha není zase taková aby se to nedalo vytáhnout venkem na laně, ideálně v místě schodiště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 10:47
avatar

Doporučil bych ohnutí podložit papírovou trubkou od koberců,aby průměr ohybu nepřekročil tak 10 cm.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kono
Datum: 04.01.15 11:02

opatrně složte do čtverce bez smačknutí hran a přeneste.

Doporučil bych ohnutí podložit papírovou trubkou od koberců, aby průměr ohybu nepřekročil tak 10 cm.

Jabrako co to zase tlacháš za blbosti. Už jsi někdy skládal PVC do čtverců? ( 4x5m)

Robin1 má pravdu, vytáhnut lanem (oknem; balkonem, schodištěm) Klasický panelákový pokoj má š. místnosti 3,55 až pod prah (lištu), na prodejně PVC zúží na požadovanou šířku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 05.01.15 11:41

Snad poradím dostatečně - jsem o oboru. Lino v žádném případě nelámat! Vzhledem k tomu, že dnes jsou v nabídce měkčené pvc, které (drží) vrchní vrstva, je zde nebezpečí trvalého poškození. Nevím jaké máte schodiště, ale nastěhovat pvc o šířce 4 metry by neměl být problém. Chce to jen trošku šikovnosti a silné ruce. jeden musí být vždy o patro výš a buď se lino posouvá vedle šachty na výtah, nebo se s nim dá vytočit - s tím že jeden konec je vždy nahoře a druhý až u schodu (na zemi). Můžete si koupit šířku 2 metry, která by vyhovovala vašim požadavkům i na pokládku. Na spoj se použije chemický svár, který vám nabídnou v každé trošku lepší prodejně. Jedná se o lepidlo, které chemicky spojí obě strany. Vyrábí se ve variantě A - ta se použije pokud dáte obě lina přes seba cca 5cm a obě lina nejlépe přes planžetu, prořiznete - vznikne dokonalý spoj - není vůbec vidět. Nebo typ C - ten je hustější (asi jako kanagon), stačí lina dát vedle sebe, aby neměli škvíru větší než 3mm. Jinak ohledně lepení - norma stanoví - při ploše větší než je 20m2 vždy lepit. Pokud mohu doporučit, tak lepení je lepší, položený materiál nemá možnost vlnění, a je odolnější. Jediný problém, by mohl vzniknout, pokud staré pvc není přilepeno, mohlo by se zvlnit použitím lepidla. Pak by byla jediná varianta použít fixační lepidlo - nemá tak silnou lepivou vlastnost a při výměně pvc se neutrhne i s podkladem, nebo nové pvc podlepit oboustranou páskou do L - tzn. podlepit v místě spoje (cca 5 cm od místa spoje) a na jedné krátké straně, nutno však zachovat větší diletaci u stěn - minimálně 1 cm, lepší je 1,5cm ale záleží na lištách, pokud vám to dovolí. 1cm překrejou téměř všechny, nebo si prostě musíte vybrat takovou, aby vám škvíru překryla. Přeji vám at to dobře dopadne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ertl
Datum: 05.01.15 11:50

Pokládám koberce a PVC 15 let a nestalo se mně, abych se 4-metrovou rolí neprošel panelákem. Jednou jsem tahal na laně koberec, ale ten byl 5-metrové šířky. Bylo to do 6-tého patra a ve dvou nám to zabralo asi 10 minut. Ostatní kolem lepení apod. viz kolega nade mnou.

doplněno 05.01.15 11:52:

hlavně nic nepřekládejte, ani nelámejte jak radí jabraka. zničil byste to PVC.

P.S.: až to budeš jabrako někdy dělat, dej mně vědět. přijdu se na to podívat :D

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.