Nefunguje mi elektřina v bytě

Od: Datum: 03.01.15 21:21 odpovědí: 8 změna: 04.01.15 01:08

Dobrý den,moc prosím o pomoc ..o radu.Dnes mi zničeho nic přestala fungovat elektřina.Bydlím ve staré panelákové zástavbě.Ihned jsem zkontrolovala jističe v bytě i na chodbě hlavní a žádný spadlý nebyl.I tak jsem zkusila vypnout zapnout, ale nic se nedělo.Po dlouhém přemýšlení a pátrání co by mohlo být příčinou vypadlé elektřiny, jsem si nechala zkusit od známého zkontrolovat jestli jde vůbec v jističi do kabelů elektřina...a zjistil něco čemu vůbec nerozumí.Když jsou jističe vyplé, tak tam elektřina jde! ale jen 180! a když jsou zaplé tak nic :( Poradí mi někdo prosím vás co mám dělat? Moc děkuji! :/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.15 21:28

Upadlý nulák u hodin nebo od hodin,nebo někde na cestě.

doplněno 03.01.15 21:46:

Taky bydlím v paneláku a tento problém jsem měl již dvakrát. Poprvé byl volný nulák u hodin,po dotažení fungovalo asi rok pak se uškvařila i izolace na něm. Bylo to na cestě z hodin k rozvaděči. Kabel se musel celý vyměnit. Rozvody jsou ještě staré hliníkové.Jinak jak napsal mapel málo informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leona*
Datum: 03.01.15 21:32

..a na cestě znamená prosím co? ..snad nee to nejhorší :(

Datum: 03.01.15 21:34
avatar

A co ostatní byty? Mají elektřinu, nebo to postihlo jenom vás? pravděpodobně známý měřil napětí v domovním rozvaděči a naměřil tam naindukované napětí. A co váš elektroměr u hlavního jističe. Pokud máte nová elektronický, tak by měl světelně indikovat přítomnost napětí. To je potřebné vědět. Chyba může být mezi elektroměrem a bytem (elektroměr indikuje svojí funkčnost) a musíte si pozvat elektrikáře. Pokud elektroměr neidikuje svojí práce, tak je to věcí dodavatele. Bydlíte v paneláku, tak mohla vypadnout jedna fáze na kterou jste připojena (to znamená, že by nefungovali sousedi se stejnou fází).

Těch informací je málo, tak jen takto stručně. Jináč váš postup byl správný.

Ten nulák to nebude. To by při nahození jističe nezmizlo napětí.

doplněno 03.01.15 21:57:

Na něco upadlého v rozváděčí to asi nebude, protože by jste nenaměřilo jalové napětí, ale v panelácích může být cokoliv. Z pohledu profíka to vypadá na prkotinu, ale vzhledem k uvedenému popisu to není pro laika. Bude se muset jít asi do hodin.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.15 21:44
avatar

jj. Jeden by nevěřil, ale jsou domovní rozvody, kde zkoušečku rozsvítíte o kolík zásuvky.

Co sousedi? Mají stejný problém nebo ho máte jen vy? Jestli ho máte jen vy, pak by to chtělo zkontrolovat dráty před jističi. Asi vám upadlo něco v rozvaděči a někde je nějaký dotek a něco probíjí. A možná probíjelo už dříve.

Ale tuto opravu každopádně musí dělat profesionál elektrikář. Amatéra k věci vůbec nepouštějte, protože ten vám dráty tak leda rozdrbe a pak nebude vědět co s nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.15 21:47
avatar

Elektřina nejde vidět, nejde cítit, nejde slyšel ... umí ale zabít .. Zavolejte si elektrikáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.15 22:00

TV zprávy...včera nebo předevčírem komplet vyhořel byt...od zásuvky. Bacha na amatérské opravy, ani soused, ale elektrikář! A pojistku domácnosti...i s připojištěním odpovědnosti. Ať se Vám daří!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 00:20
avatar

to je uplně zbytečné říkat .. může vás to zabít, můžete přijít o dům v řádech milionů .. hlavně že se ušetří několik stovek za elektrikáře ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 01:08
avatar

Taky "může" ve tmě zakopnout a zabít se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.