Vestavěná trouba mora

Od: Datum: 03.01.15 19:47 odpovědí: 3 změna: 06.01.15 14:53

dobrý den, chtěla jsem se zeptat,mám asi 2 měsíce novou vestavěnou troubu od mora s ventilátorem a několikrát se mi stalo, že když jsem jí při pečení otevřela, že se podívám na maso,tak od ventilátoru mi začala téct voda po dvířkách trouby.dělá vám to taky?popřípadně co dělat aby se to nestalo.děkuji moc za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.15 13:51

Mám doma sice klasický sporák,no robí to isté.Tieto nové rúry niesu tak ako staré vzadu odvetrávané a tá voda z mäsa predsa musí niekam ísť a tak sa vyzráža na dvierkach,po dopečení doporučujem nechať dvierka pootvorené do vychladnutia rúry pootvorené,popripadne aj utrieť,lebo za 2-3roky dôjde k hrdzaveniu spodu rúry,hoci je smaltovaný.to sa stalo mne.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.01.15 14:51

je to zvláštní, kdy v troubě je teplota okolo 150 st, tj. voda je fe formě páry a pkud nejsou dvířka studená srážet by se na nich voda neměla. Myslím si, že nám to doma nedělá, kde máme termosklo, které je vevnitř jasně že horké a z venku je jen teplé.

doplněno 06.01.15 19:28:

no já se s podobným opatřením zahytávajícím vodu nesetkal. MJ. pokud v troubě pečete a nedusíte, tak mi zvýšené množství vody není zcela jasné.

Od: jmlc®
Datum: 06.01.15 14:53

jsou situace, kdy se nám to stává - máme pod troubou šuplík s plechy - ten šuplík předem vždy (pro jistotu) otevřem přehodíme přes něj utěrku - zavřem... případná "nehoda" pak jde rovnou do pračky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.