Jak otočit klíček u koupelny

Od: Datum: 03.01.15 19:10 odpovědí: 6 změna: 03.01.15 20:34

Dobrý večer. Potřeboval bych, aby ten "klíček" který je pod klikou byl při zamčení ve svislé poloze, a ne tak, jak je tomu na fotce, kde je svisle při odemčených dveřích. Důvodem je to, že všechny ostatní dveře v domě to tak mají, kromě tohoto, a já to chci mít sjednocené. Kliku je možně snadno sejmout po vyšroubování "červíku" viditelného na druhé fotce, ale ten klíček nic takového nemá, jinak bych jej snadno sejmul, otočil o 900 a nasadil zpět. Poradí někdo? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.15 19:25

no tak to máte u koupelny dobře a všude jinde opačně, dle mého má být při poloze zamčeno klíček vodorovně, zkuste pootočit s tou krytkou, nebo jí vydloubnout, co je z druhé strany dveří s tím zářezem, tam by měl být asi nějaký šroubek

nyní ho máte ve svislé poloze, což je dobře, neboť je z druhé strany bílý terčík, při zavření se objevý asi červený ne? jak to máte u těch jiných dveří s terčíkem?

doplněno 03.01.15 19:28:

*objeví

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.15 19:28

Toto jsem v ruce ještě neměl jen hádám zda by to nešlo takto:

Od: datlik3
Datum: 03.01.15 19:39

Zdravim, "pavouk" ma pravdu, Tuto kliku mate spravne, Jinak pokud to chcete menit, tak vetsinou ta rozetka byva na zavit, (nejdrive povolit "cervik" a vytahnout ctyrhran a pokud puje tak otocit o jednu poluhu) zkuste a uvidite.

Ohodnoceno: 1x

Od: keyrum
Datum: 03.01.15 20:20

Děkuji všem za reakce, podařilo se. Nakonec jsem nemusel ani nic šroubovat, stačilo krytku (na té straně, kde je okénko s červeným/bílým terčíkem) opatrně vydloubnout šroubovákem, pak šel vytáhnout čtyřhran a klíček nastavit do žádané polohy.

Datum: 03.01.15 20:27

no vidíte, a to tu kliku nemáme doma, stačí se podívat na obrázek...jen jsem zvědav, zda si to dáte u všech dveří tak jak to má být správně a nebo to dáte opačně "proti logice"

Od: keyrum
Datum: 03.01.15 20:34

Případná otázka No, dal jsem to "proti logice" z toho jednoduchého důvodu, že mi takto stačilo upravit jen jedny dveře. Je to ve finále úplně jedno, člověk si na to zvykne ani neví jak. Pro mě hlavní bylo, abych to měl v celém domě stejně. Zbytek rodiny dokonce vůbec nic nepostřehl ;)

Pro mě dvě zásadní hlediska byla - aby když je zamčeno byl v okénku červený terčík (což byl vždycky) a aby v případě zamčení měly klíčky stejnou polohu (což nyní mají také).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.