Jakou omítku zvolit do koupelny?

Od: Datum: 03.01.15 08:07 odpovědí: 6 změna: 11.01.15 13:04
Zdravím jakou omítku zvolit do koupelny na cihlovou zeď aby vyšla co nejlevněji a zároveň bych se nemusel bát vlhkosti a plísni? Jde o prostor cca 3x2x2m. Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.15 08:16

klasickou - vápenocementovou, plíseň se objeví vždy, když nebudete řádně větrat, na plísně existují speciální nátěry, které v boji s nimi pomáhají - Fungicidní a protiplísňové nátěry

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.01.15 09:41

přesně tak, jak už tady zaznělo o příspěvek výš. Použijte úplně normální omítku, do ní přidejte něco proti plísním a hlavně dobře vyřešte větrání.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.01.15 09:54
Děkuji myslíte přidat přímo do ni nebo až jako nátěr na hotovou omítku?
Datum: 03.01.15 11:41

Do vlastní omítky ne,jako nátěr!

Co takhle obklad? ten je asi na Vás drahý protože se ptáte na omítku. Takže v tomto případě je nejlepší cementová pálená-ničím se pak nemusí ničím natírat,je voděodolná,dříve se zní dělali omítky starých prádelen a van na máchání prádla.bez vodoizolace!Je v barvě cementu tj-tmavší šedá!

doplněno 11.01.15 15:27:

Pkd opravdu omítku tak mimo fasádních (soudobé pastovité) a cemetové pálené jiná vhodná ,voděodolná omítka neexistuje!Lepidlo bude nasávat vodu!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.15 10:28

Děkuji za rady. Ještě bych se zeptal... známej mi kladl na srdce, ať se s tím moc nepářu a natáhnu to prostě lepidlem, že je to nejlevnější a nejúčinější, co myslíte? Mě se to nezdá a přijdou mi kvalitnější Vaše rady.

Datum: 11.01.15 13:04

cesty jsou různé. Podle mě je dobrý obložit koupelnu co nejvýš (což se myslím dnes dělá běžně) a nějakou omítkou stěny se nezalamovat. Samozřejmě zbývá strop, ale postup je dobře popsán výše. Vše je o vlhkosti (tedy i tepelné izolaci zdí), kde jí není moc, není ani plíseň.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.