Vytopený nájemní byt

Od: Datum: 02.01.15 22:55 odpovědí: 4 změna: 03.01.15 10:24
avatar

Zdravím,

včera jsme se vrátili do bytu tatínka přítelkyně, kde přes silvestr nikdo nebyl, a tento podkrovní byt byl kompletně zaplavený z důvodu prasklé hadičky napouštějící rezervoár toalety. Voda protekla i podlahou a přes stropy přízemních nebytových prostor, které také kompletně vyplavila. V celém bytě byly na podlaze cca 3 cm vody. Moje otázka zní: Byt patří městu a to podle vyjádření paní z městského úřadu bude požadovat po nájemci veškeré náklady na opravy. Není to náhodou v kompetenci města měnit (i preventivně) tyto součásti vybavení, které trvale patří k bytu?

Díky P


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.15 22:57
avatar

Nikoliv tzv drobné opravy řeěí nájemce na svoje náklady, i v tomto bytě je vhodné být proti podobným událostem pojištěn.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.15 23:01
avatar

Albatros odpověděl správně! Neodpovídáli byste za škodu vzniklou třeba prasknutím stoupačky!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nrztrt
Datum: 02.01.15 23:41

Není, ale předpokládám, že přítelkyně má nějaké pojištění bytu nebo alespoň odpovědnosti, takže by alespoň něco mohla zaplatit pojišťovna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 03.01.15 10:24

Nepotěším vás, ale ostatní mají pravdu, za škodu vzniklou prasklou hadičkou si ručí nájemce, proto se lidí pojišťují domácnost, z pojištění o odpovědnosti (pojištění na blbost) se to hradit nedá. Možná kdyby to bylo třeba od hadice z pračky, kterou by jste zapoměli dát do vany (někdo to takhle jště má), tam by to šlo možná zkusit na odpovědnost, ale prasklá hadička určitě pouze z pojištění domácnosti Tam by pojišťovna uhradila škody vám i všem poškozeným. Pokud pojištní nemáte, budete muset škodu uhradit sami. A to jak na poškozeném zařízení, malbě, ale i případné práce se škodou související: stěhování, úklid atd. Teda jak píšete ne vy, ale nájemce bytu - tatínek?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.