Stavební povolení Ano či ne.?

Od: Datum: 02.01.15 14:23 odpovědí: 3 změna: 02.01.15 16:07
avatar

Potřebuji stavební povolení k takto postavené pergole. 3 x 4 m Stavba je vlastní. Foto je ukázkaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mire
Datum: 02.01.15 15:03

Nejlépe vám odpoví na stavebním odboru, záleží i na okolí stavby ( vzdálenost od souseda, plotu...). Abyste si zbytečně nenaběhl, tak to načrtněte a jděte to na stavební úřad jakoby "předem" zkonzultovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 02.01.15 15:46

Stavební povolení určitě ne. Z foto jsem pochopila, že přístřešek je namontován na vlastní dům, jen je otázkou, zda máte betonové patky, nebo pouze zavrtané patky, či dřevo stojí na dlžbě (nepředpokládám). Je to stavba do 20m2, takže pokud někdo prudí,bude nutné napsat ohlášení stavby na stavební odbor. Bude nutný výpis z katastru, mapa pozemku z katastru se zakreslením místa stavby a technický popis stavby - kde bud uveden vlastník stavby, vlastník pozemku velikost stavby, případně materiál. Pokud se jedná o stavbu mezi sousedními budovami, stačí jejich písemný souhlas se stavbou, který si připravte - umístění a velikost stavby - nejlépe na mapě z katastru. Napsat výšku a materiál a jak bude zajištěn odvod dešťových vod (sud, trativod, kanalizace). Pokud však sousedi nebudou se stavbou souhlasit a stavba je pevně spojená se zemí (betonové základy) budete muse podat žádost o stavební povolení (dodatečné), ale to už se platí, ohlášení stavby (se souhlasem sousedů) je zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 16:07
avatar

toto nelze nazvat stavbou, takže NE.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.