Po vypnutí oběh. čerpadla, stoupá teplota kot

Od: Datum: 02.01.15 00:01 odpovědí: 5 změna: 02.01.15 12:32

Dobrý den,

chtěl bych si koupit termostat ke kotli (něco takového http://www.thermo-control.cz/prilozne-termostaty-elektronicke/salus-pc11/), který by mi ovládal oběhové čerpadlo. Zkoušel jsem zatím jenom ručně vypnout čerpadlo při teplotě kotle 40°C, ale během 10min jsem měl radiátory vlažné až studené a teplota kotle stoupla na 60°C.

Takže pokud by mi teplotu řídil termostat, tak by asi pořád dokola vypínal a zapínal čerpadlo, dokud by kotel úplně nevyhasl, což se mi moc nelíbí. Dá se to udělat nějak jinak?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.15 00:15

jak ovládat čerpadlo?Když se topí tak čerpadlo musí jet.Termostat mám na čerpadlo nastavené na 30° a vypne mě až netopím

doplněno 02.01.15 13:29:

ano nastavte na těch 30°ale proč digitální?Já mám manuální příložný a při zatápění ho musím dát na nižší teplotu protože trvá než se prohřeje (do jímky by byl lepši ale kdo bude rozdrb... topení že )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 01:09

Čerpadlo nesmíte vypínat. Kotel se Vám přehřeje. Při výpadku proudu se to stane také, proto se na čerpadlo dává záložní zdroj (třeba z PC UPSka).

Musíte do kotle přestat přikládat. Tím se teplo reguluje. Nebo vodu odklonit na vytápění třeba bojleru.

U plynových kotlů termostat vypíná elektroniku, která zhasne plamen a čerpadlo ještě běží cca 10minut, aby kotel dochladil a nezničil se naakumulovaným teplem.

Termostat tedy neslouží k odpínání čerpadel!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 09:12
avatar
Cerpadlo vypinat termostatem? To ti hrozi prehrati kotle , to fakt nedelej...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 02.01.15 10:11

Robil som domového kuriša v činžiaku, 12 bytov. Plynové kotle 2 x 125 kW . Mali sme 2 trojfázové čerpadlá. V manuáli sme mali napásané : najprv zapnúť čerpadlá, a až ke bežia, až potom zapnúť kúrenie. Automatika vypla kotle asi po 5 minútach ,ak by čerpadlá neišli. Bezpečnostná tepelná poistka bola nastavená na 95 °C teplty vody v kotli. Automatika vypla a nahlásila poruchu čerpadiel.

Takže čerpadlá nám aj po vypnutí kúrenia ešte chvíľu idú, až potom sa vypnú, ako kotol nekúri a teplta nestúpa. Mimochodom, Kotol Ariston nástenný, 25 kW. : temostat vypne kotol, prestane kúriť, voda sa ochladí a termostat potom vypne aj čerpadlá .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 12:32

U mě nejde samotíž, musím mít čerpadlo, když mi čerpadlo nepůjde tak se mi kotel přehřívá. Chci termostat proto, aby mi čerpadlo nešlo pořád, zatím jsem jenom zkoušel vypnout čerpadlo při 40°C, ale jak již jsem psal, takto to fungovat nebude. Takže musím na termostatu nastavit nižší teplotu, tipuji cca 25-30°C. Mě jenom zajímalo zda to jde nějak udělat při nastavené vyšší teplotě termostatu..

A záložní zdroj také plánuji..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.