Jak je to s poměrovými měřiči?

Od: Datum: 30.12.14 22:09 odpovědí: 2 změna: 30.12.14 23:13

Zdravím, bydlím v cihlovém bytovém domě, v nájemním bytě úplně pod střechou v podkroví. Topení radiátorama z teplárny. Všude straší s poměrovými měřiči, že za to hrozí strašný pokuty, ale co si s toho mám vzít já, jako nájemník? Je to starost majitele? Předpokládám že ano. Dům je však komplet zrekonstruovaný, i topení je nové - radiátory mají trubky do zdi, a je znatelně cítit podle tepla že jsou trubky dále v podlaze a všechny se sejdou v podlaze na chodbě - to by tedy nasvědčovalo že byty mají každej svojí stoupačku a svůj kalorimetr, jenže v loňském vyrovnání je teplo vyúčtováno jen podle m2 bytu. Nerozumím tomu, protopíme ročně cca 15000Kč za byt 2+1 (60m2) a mám strach že nám namontujou na radiátory ty zázraky a pak budu muset přestat topit, aby mě to nesežralo (byt je pod střechou a pokud chci mít aspoň 21°C, musím mít všechny radiátory na max, ale stejně, jak víc zamrzne nebo je vítr, je tu zima). Topím hodně taky kvůli oknům, protože se hrozně rosí (hlavně střešní okna v kuchyni). Samozřejmě by bylo nejlepší se zeptat majitele, ale nedá se mu dovolat a domovník co bydlí přímo v domě... ten zas neumí česky. Díky za rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.14 22:18

Měření je věc vlastníka. Pokud jde o polohu pod střechou - je povinností vlastníka zohlednit při rozúčtování energetickou náročnost bytu tak, aby v případě, že všechny byty topí na projektovou teplotu, platí stejně, jako při rozúčtování dle započítatelné plochy.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 30.12.14 23:13

Byt je vlastníka, ten se stará, vy platíte ..., pokud se nedohodnete jinak, smlouva. Pokutu dostane vlastník. Firma, která instalovala, provádí fakturaci, zohlední polohu bytu v programu. Ostatně ptejte se jí, pokud budou ochotni se s vámi bavit.
A vy nevíte, čím se teplo skutečně "měří", zda se jen nerozpočítává dle plochy? Co vám předkládá vlastník bytu? 15 000 a topit skoro naplno, to není zase tak moc. 21 ° odpovídá, + 1 °, TRV určitě máte, načtěte si vyhlášku, Je třeba větrat, v kuchyni se paříí ..., zkusit nezavírat dveře místností večer.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.