WC kombi - protéká

Od: Datum: 30.12.14 11:52 odpovědí: 20 změna: 31.12.14 13:52

Mám WC kombi a nemohu plovákem zastavit protékání. Už jsem to opravoval po mnoho let X krát a nyní jsem už jsem nějak mimo. Pochopitelně jsem vše uvnitř vyčistil- prolil Fixinelou vyndal to gumové dosedací těsnění průměr 5mm - otočil ho - nepomohlo, lehce ho zabrousil na 400 smirk. papíru a taky nepomohlo, udělal nové ze silikonu a taky nepomohlo. Už nevím kde dělám chybu - vždyť dle mě to právě uzavítá právě toto těsnění. I ten pryžový horní klobouček průměru asi 3 cm jsem dal jiný a nic. Poradíte? dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.14 11:55

A nový ventil by nevyřešil problém?

Ohodnoceno: 0x

Od: york*
Datum: 30.12.14 12:02

Ne, mají zavřeno, ale pokouším se opravit.

Datum: 30.12.14 12:34

mrkněte se do jiného vlákna, tam třeba najdete potřebnou radu http://www.poradte.cz/domacno…19-jak-na-protekajici-wc.html

doplněno 30.12.14 12:34:

mělo být jinde

Od: ccc
Datum: 30.12.14 12:07

Pokud je tam tento ventil, může být prasklé i víčko. Nebo pod něj dát alobal silný asi 0,4mm(mezi víčko a těsnění).

Datum: 30.12.14 12:11

To je přesně on.

Datum: 30.12.14 12:35

mrkněte do jiného vlákna, snad tam najdete potřebnou radu

http://www.poradte.cz/domacno…19-jak-na-protekajici-wc.html

Datum: 30.12.14 12:55

Nic nepomáhá. Mám otevřené víko- hýbu rukou plovákem nahoru a dolu a vůbec nereaguje čili ta jehla s těsněním 5 mm vůbec neuzavírá a stále se napouští nádrž. Vizuelně vše v pořádku.

Datum: 30.12.14 14:59

vyměňte pajšl (membránu) v tom napouštěcím ventilu

Datum: 30.12.14 15:04

Sice ne uplně novu, ale to jsem udělal také.

Datum: 30.12.14 17:18

musíte dát novou, já taky zkoušel pět "jetých" a nakonec až nová pomohla

doplněno 30.12.14 17:20:

jo koukám, že už jste dal nové, tak si pohrajte s nastavením plováku

Datum: 30.12.14 15:09

Problém je v tom, že ten plovák svým pohybem přímo přívod vody neuzavírá, ale jen přepouští tlak vody nad mebránu, která teprve přes jehlový ventil vodu uzavře. Zkontrolujte ten systém 2 dírek, zdali funguje,zda není něco ucpáno.

Od: ivik®
Datum: 30.12.14 16:33

Asi před půl rokem sae mi stalo totéž,plovákem to nebylo.Musela jsem odšroubovat plovák v nádrži a pak celou nádrž oddělit - odšroubovat od WC mísy a pod nádrží je těsnění cca 10 cm v průměru a to bylo už tak staré, že vody protékala a musela jsem koupit už pak celou novou nádrž i plovák, neboť se tento typ již nevyrábí, Typ asi z roku 1995.Všechno je zkomletované šrouby, takže jsem šroubovala, mnohdy to nešlo ani povolit, vodní kámen byl skoro všude.Oprava mě vyšla cca na 800,. Kč- (cena nádrže a plováku.)

Datum: 30.12.14 16:49

Vážená to není můj problém - bohužel. Nyní jsem koupil sadu všech těsnění včetně menbrány a vyměnil. Bohužel ventil stále neuzavírá. Ten plastový vnitřek mám 2x - také jsem to vyměnil a nic.

Od: ivik®
Datum: 30.12.14 17:13

Neměla jsem na mysli plovák,ani vnitřek plováku,Netěsnilo černé gumové těsnění mezi nádrží a WC mísou.Jde tood sebe odšroubovat a tam najdete to těsnění,podle mě to nic jiného být nemůže...Pan instalatér mě následně pochválil, že jsem to správně opravila, a sama)

Od: host
Datum: 30.12.14 17:23

Jde o to, kudy to přetéká: jestli spodem, jak píše "ivik®" pod kruhovým gumovým těsněním přiléhajícím ke spodní části nádržky, nebo jestli to přetéká horem, protože se neuzavře přítokový hladinový ventil ještě před dosažením maximální hladiny pro přepad horem.

Také záleží na tom, jaký máte typ kombi splachovačky s jakým systémem napouštění a vypouštění.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.12.14 18:50

Znovu: mám ventil co je na obrázku : typ T 2443 a protéká to pouze a pouze tímto ventilem, který ani po výměně všech gumiček a menbrány nezastaví přívod vody. Prstem zvedám plováček (simuluji tím naplnění zásobníku vodou) a prostě to teče pořád dál. Doufám že to všichni již chápou. Nevím co tam múže být ještě špatné.

Datum: 30.12.14 19:09

ještě tady odpřísáhněte, že jste dal novou membránu a ne nějakou jinou

pokud ano, tak musíte vyměnit i ten uzavírací ventil, kolem kterého to teče

Datum: 30.12.14 22:37

Nechci Vás nijak dráždit, ale když simulujete pohyb ramínka, hýbete s ním pomalu? Mám zkušenost, že když je pohyb rychlý, nedojde k "přehození" tlaku nad membránu a k uzavření. Zkuste to tak, jak to má fungovat v reálu, tedy napouštěnou vodou. Třeba to bude ono.

Datum: 31.12.14 09:13

Menbrána nová (koupena orig sada na T2443 a pro retbulla- ani voda to jak píšeš nezastaví.

doplněno 31.12.14 12:32:

OPRAVENO ! Vystřihl jsem z PE sáčku čtverec asi 8x8 cm a vložil ho pod víčko ventilu a překryl ním i závit. Našrouboval víčko a bylo opraveno. Již jednou jsem měl tuto závadu, ale víčko bylo prasklé tak, že byla vidět stříkající voda - nyní jen trhlinka okem nepostřehnutelná ale pro funkci zásadní. Doufám že moje zkušenost někdy někomu pomůže.

Od: host
Datum: 31.12.14 13:52

No sláva, váš způsob opravy bude inspirující možná i pro mnohé další čtenáře hledajíc radu. Díky za zveřejnění vyluštění tajenky, blahopřeju vám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.