Kapající kohoutek

Od: Datum: 29.12.14 16:07 odpovědí: 8 změna: 30.12.14 08:35
avatar

Jak opravit kapající kohoutek?zkoušeli jsme pouze vyčistit všechny díly baterie a stále kape.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 29.12.14 16:10

Zdavím, je to klasika či páková baterie? Může to být také klasika s tzv. dorazem-otáčet lze cca 90 stupňů. Až budete vědět, co je to zač, tak se poradit lépe. Jinak čistění moc nepomáhá, musí je vyměnit těsnění, zvláště máte-li extrémně tvrdou vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 16:15
avatar

Jojo, jaká je to baterie? Páková nebo kohoutková?

doplněno 29.12.14 18:19:

Jestli máte kohoutkovou, vykašlete se na těsnění a kupte nové kuželky nebo jak se těm vnitřkům správně říká. V nich už těsnění nové je. Sikovky, šup šup, práce na 10 minut.V železářství vám řeknou. Vyfoťte do mobilu a prodavačce ukažte. ;) S pákovou, to je kapku problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.14 17:38

Záleží na typu baterie, jak píší ostatní.

Vyčištění je jistě také dobré, ale pamatuju si, že kdykoli nám něco kapalo, bylo špatné těsnění (u kohoutkové baterie). Pak může být problém s tím, že nemáte kohoutek/pákovku dostatečně uzavřenou, proto kape. Zvlášť u pákovek se ta horní část dost opotřebovává, až prostě nepřimyká, a baterii tak nejde stoprocentě dovřít. Další možností u kohoutkové, je přitažení šroubku v kohoutku (pokud je), nebo vyměnit celý kohoutek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 17:43
avatar

Kapající kohoutek je 99% způsobený závadnou špatným, nebo narušeným těsněním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 21:37
avatar

Je to tenhle typ baterie.

Datum: 30.12.14 06:27
avatar

Tuhle fotku vezměte do železářství nebo do potřeb pro vodoinstalatery. Ukažte jim to a chtějte vnitřky v kohoutcích, kterým se říká kuželky. A také všechna těsnění, které pod kuželkama nejsou v balení. Doma zastavíte vodu uzávěrem, vydlubnete krytky nahoře na růžicích, povolíte štoubky, které růžice drží a sejmete je. Pak do kleští, uchopíte tu jakoby homolivitou část pod kohoutkem, nejlépe s hadrem mezi kovem a kleštěmi, pootočíte a ručně vyšroubujete. Ukáže se vám stará kuželka a tu kleštěmi celou uchopíte a vyšroubujete. Očistíte plochy, kde kuželka dosedá. Našroubujete nové kuželky a vrátíte všechno zpět, ve stejném pořadí, jak jste rozmontovávala. Pustíte vodu a ujistíte se, že nikde nic nekape. ;) Nepanikařte a neztraťte žádné šroubky. *hej* A když už budete v tom montování, kupte i nové těsnění pod pípu a taky ho vyměňte. Tu velikou matku pod pípou také vezměte kleštěmi s hadrem, ať ji nepoškrábete. .-) Nic nedotahujte úplně z celých sil. na krev. Jen pevně. Jsou tam všude pružná těsnění, není potřeba velké síly. A napište, jak to dopadlo. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ju®
Datum: 30.12.14 06:58

Jistě, ale pokud jsou poškozená dosedací sedla, tak jste stejně v jinde, takže pokud jste vyměnili všechno tak si pozvěte instalatera...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.12.14 08:35
avatar

Děkuji všem,pustíme se do toho a uvidíme čím to bude.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.