Zateplení zevnitř

Od: Datum: 28.12.14 21:07 odpovědí: 11 změna: 31.12.14 12:21

Máme roubenou chaloupku. Po povodni jsme museli vnitřní omítku s vnitřní rákosovou rohoží odstranit a pak už se dala jen rabicka a normální omítka, takže zateplovací prvek zmizel. Chtěli bychom na stávající omítku nalepit 2 - 3 cm polystyrenu, na to perlinku, 2 x lepidlo a štuk. Pokud by to bylo dobře uděláno, tak by nemělo docházet ke kondenzaci par pod tím polystyrenem. Ještě se dohadujeme jakou tlouštku polyše použít. Já tvrdím, že 2 cm by měly stačit, jeden známý zedník tvrdí, že záleží na čem je polystyren přilepen, na cihelné zdi prý izoluje jinak než na roubené dřevěné a dal by tam 5 cm ( podle mne nemá pravdu). Ví někdo, jak to je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 21:13
avatar
2cm polystrenu mají stále stejné izolační vlastnosti..Je zcela lhostejné, jestli je polystyren připevněn na cihelné zdi, plechové krabici, dřevěné psí boudě, nebo třeba na rákosové chýši v rovníkové Africe.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.12.14 21:42

Ahoj. Tak další otázka k tvé otázce by měla znít! A proč, se takhle dobrovolně, zbavovat akumulačních schopností zdí? Snad ani nepředpokládám, že máte ty velké, dřevěné trámy omítnuté? Že je omítnutá nějaká zděná zeď, co tvoří podezdívku, pod těma trámama? Nějaké aktivity bych spíš napřímil, do nějakého rychlého, příjemného vytápění. Nestane se to, že když třeba vám, nebo návštěvě, cokoliv upadne na zeď, tak to do ní, udělá po sobě důlek?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 22:29

Trochu nerozumím, protože žádné zdi nemáme, jen trámy potažené rabickou a omítnuté cca 4 cm tlustou omítkou. Jakmile přestanu topit ( máme v kuchyni 2 radiátory teplovodního systému), tak jde teplota vzduchu rychle dolů. Večer máme třeba 25o C a ráno 14oC. Pokud je venku nad nulou. Tak byste neradil zateplit zevnitř?

A když nám něco upadne, tak většinou na podlahu :o))

Od: jendad
Datum: 28.12.14 22:49

jednoznačně zateplete zvenku . Na trámy natáhnětě zvenku parotěsnou folii. Na to vertikálně fošny 10cm*5cm a vznikne vám prostor pro vatu šíře 10cm. Mezery mezi těmito fošínkami udělejte o 1cm menší aby vata držela . Na to paropropustnou folii a znova latičky 2*5cm na ty fošny (naplocho) .Na ty latičky pak mužete horizontálně natlouct palubky - probijete to až do fošen . Vznikne tak odvětrávaná mezera mezi palubkami a folií a ta bude vytahovat případnou vlhkost z vaty. Vše pečlivě překrývejte at je to vzduchotěsné . Budete tak mít dobrou izolaci nejen mezi vatou , ale i trámy vevnitř budou izolovat - nebude mezi němi profukovat jako ted.Palubky zvenku zachovají vzhled dřevostavby . Ve stěně nic nebude kondenzovat , protože máte odvětrávanou fasádu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 19:53
avatar

Jendo, radíte dobrým směrem, ale v detailech máte problémy...Na trámy natáhnětě zvenku parotěsnou folii, víte v kterém místě bude rosný bod? Před nebo v izolaci?

fošny 10cm*5cm.. .to je třeba řešit jinak

ale vše je o detailech..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 23:02
avatar

Ten člověk co Vám říkal že 5cm plyše a zevnitř asi nemá žádné zkušenosti se zateplováním,jinak by Vám takovou karovinu neřekl.Jinak-dřevo cihelná zed jinak akumuluje teplo než dřevěná proto vám rychleji vychladne,a navíc když dáte polystyren zevnitř,bude to ještě horší!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.14 19:54
avatar

Toníku,chodíš sem roky, abys věděl, že vnitřní zateplení je špatné zateplení, a zateplení 2-3 cm je jen náznak zateplení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 22:47

Za sebe bych Vám doporučil to buď udělat pořádně nebo si koupit kamna, která Vám vydrží topit celou noc. Stále více se děsím rad rádoby zkušených zedníků (Je zkušený, protože to přece dělá dlouho!). Zateplení je třeba pojmout komplexně...i v teplé bundě Vám bude bez čepice zima na hlavu! Pakliže plánujete postupovat po etapách, co zateplit nejdříve stropy? Je totiž možné, že Vámi požadovaného zlepšení dosáhnete už i tímto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.14 23:16

Když já bych nnechtěl narušit ten vnější vzhled těch trámů zakrytím nějakými palubkami. Myslel jsem, že bych místo té rákosové rabicky dal ty 2-3 cm polyše zevnitř. Nějaký efekt by to přece muselo mít, ne?

Datum: 30.12.14 23:24
Jo jo. Efekt bude. Pekne vam to shnije...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.12.14 12:21
avatar

Toníku,

Nějaký efekt by to přece muselo mít, ne?
Určitě to bude mít efekt...

V zimě vyběhneš na horách z chaty do půl těla. To bude zima, pak si navlékneš triko a hned to bude mít efekt a bude Ti tepleji. Ale když půjdeš dále od chaty, bude Ti zima stále?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.