Stavba v mimoúrovňové křižovatce?

Od: Datum: 27.12.14 13:59 odpovědí: 1 změna: 27.12.14 14:05

Dobrý den, než navštívím příslušné úřady, chtěl bych si zjistit základní informace. Mám možnost koupit pozemek, který tvoří oválný ostrůvek uprostřed mimoúrovňové křižovatky. Sjezd na tento pozemek je technicky možný i pro nákladní auta podle příslušných ČSN. (jestli legislativně - to nevím). Pozemek je v katastru nemovitostí veden jako "ostatní plocha, manipulační plocha". Prostředkem křižovatky vede hranice katastrálních území dvou obcí. Jedna obec ve které se tento pozemek nenachází, ale jsou tam pozemky obdobné to má ve svém územním plánu vedené jako "plochy silniční dopravní infrastruktury". Druhá obec, ke které patří pozemek o který mám zájem má hranici řešení svého územního plánu vedenou těsně před tímto pozemekem. Takže onen pozemek se nachází těsně mezi dvěma územními plány dvěma obcí. V nedaleké obci je podobná křižovatka, kde tento typ pozemku má nějaká firma, která si zažádala o změnu územního plánu a plochu chce mít vedenou pro komerční využití.

Je tedy tento pozemek nějak využitelný? Lze na něm něco postavit (komerční objekt pro dopravu)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.14 14:05
avatar
Zajděte na místně příslušný SÚ.Jde jednak o to co je v územním plánu a v neposlední řadě právě o ten sjezd.Technicky je možné téměř vše, ale legislativně to může být velmi velký problém, možná dokonce nepřekonatelný.
To Vám o šem řekne jednak projektant dopravních staveb a jednak vlastník nebo správce komunikace o kterou jde.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.