Jak zabránit průniku vody pod střechu?

Od: Datum: 27.12.14 00:06 odpovědí: 6 změna: 29.12.14 19:48

Obracím se na Vás s dotazy.

Mám postavenou střechu dílny. Střecha je pokrytá asfaltovou šindeli IKO. U hřebenu sedlové střechy mám z obou stran pět plastových větraček s mřížkou. Z vnitří strany není ještě střecha zateplená, obložená. Jsou vidět otvory v prknech střechy a větračky. Při prudkém dešti nebo když si vítr pohrává se sněhem, se dostává sníh a voda pod střechu. Na podlaze se vytvoří malé kaluže vody. Viz. fota. Co mám na střeše špatně udělané, nebo tam něco chybí? Jak docílím toho, aby nedocházelo k průniku vody, sněhu pod střechu?

Kdyby jsem měl již střechu zateplenou např. vatou atd., tak by jsem asi na to jen tak brzy nepřišel.

Za informace předem děkuji a přeji do nového roku 2015 všechno nejlepší.

doplněno 29.12.14 07:04:

DOPLNĚNÍ:

V plastové kapse je pouze kovová mřížka. Tak jsem tam teď zkusil dát pryžový, prodyšný vystřižek, kterým jsem otvor zakryl. Ale nevím co by tam mělo být originál? Něco uršitě. Prodyšného a asi co nenasakává, nepodlehne povětrnostním vlivům? Nebo vyschne? A uvidím.

Za další rozumné rady předem děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.14 00:44
avatar

Řekl bych, že větračky jsou na daný sklon střechy nevhodně zvolené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 01:02
avatar
Rekl bych se takto ty vetraky i dost miji ucinkem . Pokud ma ta strech byt odvetravana mela na tramy prijit folie na ni latky a na late prkna a iko lepenka. Vznikla mezera by se pak vetrala . Takto az date vatu tak uz vam to moc vetrat nebude. Osobne bych ty vetraky zrusil.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 01:04
avatar

Tady bych se asi větračkám vyhnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 09:52

Je v těch odvětrávačích filtr, nebo to je jen plastová mřížka?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pitrs*
Datum: 27.12.14 11:23

Pokud se jedná o novou střechu, tak skladba není zrovna ideální. Na krokvích by měla být difúzní (v případě že budete ještě volný prostor mezi krokvemi plně vyplňovat vatou, tak kontaktní) fólie. Pak kontralatě, které svou výškou vymezí provětrávanou mezeru, záklop z prken nebo desek, podkladní vrstva a následně šindel. Pokud to již máte takto zhotovené, nechal bych mezi vatou a záklopem z prken vzduchovou mezeru, která by ale měla být provětrávaná, takže ty vaše mřížky nejsou špatně myšleny, ale patrně špatně provedeny. Chtělo by to nějakým způsobem zabránit, aby tam vítr zafoukával sníh a déšť (třeba je malinko prodloužit, instalovat nějaký protispád (asi se špatně vyjadřuji), osadit mřížku apod). Něco přímo systémového dodavatel krytiny nenabízí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 19:48
avatar

Někdo udělal něco špatně. Takto určitě nemá být odvětrávání. Je to podle projektu, nebo kutilství někoho z provádějící firmy?

Doporučuji zadělat pečlivě tyto otvory a odvětrání prostoru udělat jinak, tak jak se má. Nebo bude celý prostor střechy zateplen až do hřebene?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.