Pořád sousedovi něco vadí

Od: Datum: 26.12.14 11:39 odpovědí: 26 změna: 20.01.15 14:13

Dobrý den.potřebovala bych poradit,přestěhovali jsme se do nového domku,vedle bydlí soused,kterému pořád něco vadí, prvně to byly tůje,přesadila jsem je, pak to byla tráva, že nechce aby se naše tráva dotkla jeho plotu,vyplila jsem jí, a posypaly kolem plotu kačírek.Sem tam ale jak děti utíkají spadne kamínek za jeho plot, což mu taky bohužel vadí a nařídil nám, že máme po celém jeho plotě zabetonovat obrubníky (což ale dělat nebudu), chodím a ty 2 kamínky za týden sbírám.Manžel brousil beton.zídku, zkontrovali jsme zda má soused všechny okna zavřené, kdby náhodou trošku prášil, ale jakmile zjistil že broušíme, otevřel si francouzské okno a nadával,že mu prášíme :( , a ted nás dostal tím, že si bude stěžovat na úřadě, protože jednu noc nám bohužel pes trochu štěkal, nás to vzbudilo jednou (hned jsme ho okřikli a byl klid), podle souseda štěkal celou noc a prý nespal.Pes jen tak neštěká,a když štěká a zavolám tak přestane.Zavírat ho na noc nechci, psa mám na to aby hlídal teritorium (už jsme měli cizí návštěvu) a ani by to dom nešlo, je to velké plemeno a syn je alergik.co se může stát když si bude stěžovat? má na to vůbec právo?už jsme z něho bezradní...děkuji moc za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jdxo
Datum: 26.12.14 11:42

Prosím vás, přesteňte se upejpat a pána pošlete do patřičných mezí. Čím to uděláte dříve a častěji, tím dříve bude klid.

Ohodnoceno: 9x

Datum: 26.12.14 21:51

Přesně.! Je potřeba si sjednat pořádek.! A to NAFURT.!

Já jsem před deseti minutami dobrousil prkna v garáži a můžu říct... že je to zatracený kravál.

Nikdo si nikdy nestěžoval. Možná je to i díky tomu, že to kolikrát dělám i pro sousedy (zadarmo).

Zkuste pro něj něco udělat, aby měl vůči Vám nějaký dluh...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.12.14 11:56

Ajeje super soused , takoveho chytnout je luxus , hlavne jestli se bude mstit a kdyz vy budete mit oslavu nebo grilovacku , tak on bude sekat a strasne pracovat a palit listi ... pana poslat do temne diry , nenechat se. On vidi , ze mate strach a , ze delate vse co chce on ... tak toho vyuziva a nema to v hlave v poradku. Pes steka , dite krici , zaba kunka ...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.12.14 12:34

dělal bych jako když tam není,pes je pes štěká,,tráva roste,občas bych prohodil vy ste včera ale dělal v noci bordel -)).škoda že nemáte nejaké známé u romské společnosti.2 -3 návštěvy s námitkou že jim to prodáte a souseda přejdou šprými-)).jinak škodit vám nesmí,a tohle nikdo řešit nebude,to by se uřády zbláznily,to je zamindrákovanej závistivej chudák.přejte mu to

Datum: 26.12.14 16:07
Zákon říká že nesmíte souseda obtěžovat nad míru obvyklou. Mít u baráku psa je obvyklé a pan soused se může se svou stížností nechat vyfotit. Když bude mít problémy, kupte si kohouta. Až mu bude řvát od čtyř hodin pod oknem bude na štěkání psa vzpomínat jako na chvíle blaženého klidu.
Ohodnoceno: 5x

Od: ondraasek
Datum: 27.12.14 13:05

jojo taky jsem už přemýšlel jak toho sousedova kohouta nenápadně otrávit. Naštěstí vyrostl a přestal kokrhat, jinak bych se zbláznil.

Datum: 26.12.14 16:11

Gratuluju ke "skvelemu" sousedovi..Podle toho co pisete bych se s nim vubec nebavila jak uz tady nekdo psal, tak bych ho poslala do p... Moc mu ustupujete..Je evidentni, ze vas soused je totalni blb a takovemu blbovi neustupujte ani o kousek...Taky jsme s manzelem a nasema 2 mensima detma pred casem koupili starsi dum a cekali jsme co sousedi jaci jsou atd..Utikali jsme z panelaku, kde to pro nas bylo nesnesitelne prave kvuli sousedum, takze jsme za zdi uz nechteli o sousedovi ani slyset a o to vic jsme se uz dopredu pri koupi ptali na sousedy tady ze vsech stran..Pani co nam dum prodala rikala, ze vsichni jsou tu v pohode az na naseho souseda co ma dum na leve strane od naseho domu, ale pry je jen divny, neskodny..Dnes uz vime, ze to tak je..Se vsemi vychazime skvele az prave na tohodle vola naseho souseda, ale vzajemne se neotravujem, taze to s manzelem neresime a dokud nam neskodi, tak ho neresime.Ma tam manzelku, 2 male deti, jeji starsi rodice a ti vsichni jsou relativne v pohode.Jsou slusni, pozdravi,ale on...des bes.nicmene neresime to..Vy se nedejte a neustupujte blbovi ani o krok!Jak tu nekdo psal, tak me velmi casto rano 4.30 budi kohou toho naseho mileho souseda, ale s tim nic neudelam a musim zavirat okna a to fakt leze krkem, takze jestli chcete nastvat toho vaseho souseda, tak kohouta poridteJinak na vaseho psa si stezovat muze jak chce a k nicemu mu to nebude..O tom uz probehlo spoustu soudu a vzdy vyhral ten, kdo mel psa, kdy soud vzdy rozhodne, ze psa muze mit kazdy a stekani holt k psovi patri..

Ohodnoceno: 5x

Od: imikimi
Datum: 26.12.14 21:35

když jsme koupili pozemek, byl úplně v klidu.sám v té době stavěl barák, tak asi proto, abychom mu všechno podepsali,ale jakmile jsme začali pak my stavět, tak to bohužel začalo.vím, on se sám strašně podle nás nudí, jen denně posbírá po svém psovi hovínka,ani kamarády prý v obci nemá...Chtěli jsme si postavit mezi námi bet.plot,ale boohužel musíme mít od něho podpis a ten nám nedá, protože bychom mu stínili na dlažbu na jeho terase.Tak jsme chtěli aspon tu stínící clonu na plot,ale plot je bohužel jeho

Datum: 26.12.14 16:20

To není soused- to je tyran a bude vás hubovat za cokoliv co uděláte- jednou provždy mu řekněte, že se jím nenecháte omezovat a pošlete ho do háje...

Pokud budete stále plnit jeho příkazy ,bude si na Vás dovolovat víc a víc.

Datum: 26.12.14 16:32

Souhlasím s výše uvedenými radami - poslat do patřičných míst. Ale jako majitel zvířete bych se pochopitelně obávala, proto bych se to snažila sousedovi vysvětlit, že nehodlám bojovat, ale že už toho mám tak akorát. Míru vysvětlení přizpůsobit inteligenci souseda. Protože ona inteligence asi nebude příliš vysoká, volila bych jednoduché věty, například: "Tak hele sousede. My jsme se fakt snažili Vám ve všem vyhovět. Ale co je moc, to je moc. Nestěhovali jsme se z paneláku, abychom poslouchali výmysly takovýho magora, jako jste vy. Takže asi takhle: Dejte nám pokoj a my Vám dáme taky pokoj. Nevšímejte si nás." Něco podobnýho by moh pochopit, co myslíte, Vy i ostatní? A jestli to bylo na inteligenci souseda přecejen moc složité, tak prostě jen "Víte co, sousede? Jděte už do prdele."

Datum: 26.12.14 22:10

Tady je "dobrá rada drahá".

Na jednu stranu mají pravdu ti, kteří radí postupovat proti sousedovi rázně, ale zase na druhou stranu - připravte se na to, že mezi vámi bude už napořád trvalé napětí a soused může svou agresi stupňovat i nebezpečným způsobem (nevím, co je to za člověka). Nejdříve bych se s ním snažila vyjít po dobrém, řekla bych, že každý člověk má svou citlivou stránku, skrze kterou se s ním můžete domluvit.

No, z mé strany jsou to jenom spekulace, musela bych ho poznat, ale zvažte to.

Datum: 26.12.14 23:22

Gratuluji k sousedovi - neurotikovi. Je to radost!

Myslím, že se nemáte čeho bát, i když si soused bude stěžovat. Musel by to doložit výjezdem policie a hlukovým měřením hygieny, což se jistě nestane, protože to měření stojí přes 10 000 a nezachytí nic. Spíš bych měla obavu z případné otravy psa, kdyby štěkal v noci často. Dalo by se to případně ohlídat odstíněním plotu, aby pes neviděl postavy lidí, které ho dráždí, případně sprayovým protištěkacím obojkem, který spouští vodní sprchu, když pes štěká. Na některé psy to ale nemusí zabírat. Psa klidněte při štěkání, aby nebudil nelibost a nerušil, cokoliv je lepší, než kdyby vám ho někdo otrávil.

Co se týče sousedových požadavků, je to typ, kterému nevyhovíte a bude požadavky stupňovat. Nepomůže ho ani poslat někam, protože podle mne nepřestane ani pak. Zbývá jen se s tím smířit, že má takovou povahu, snažit se ho úmyslně neprovokovat, ale zároveň se ho nebát a neustupovat mu v nesmyslech. Bohužel, jeho nezměníte, můžete jen cosi udělat s vámi, aby vás to nemrzelo, i když je to obtížné a nepřijde to hned. Takový soused je sice velmi nepříjemný, ale ještě horší jsou nepřizpůsobiví, se kterými nehne nic a vyštvali by vás z domu. Na to myslete.

Bylo by fajn se s ním zkamarádit jako třeba ve filmu Grand Torino, ale osobně na tuhle možnost moc nevěřím, většinou to stejné dřív nebo později probublá, protože jestli je někdo chronicky nespokojený, přecitlivělý na hluk ap., to nezměníte.

Od: nenormalni
Datum: 26.12.14 23:40
Bylo by dobré zjistit, jestli se bývalý majitelé ne odstěhovali kvůli němu :)

Od: trtr
Datum: 27.12.14 01:02

Zdravím, sousedovi v prkotinách určitě neuhýbejte a klidně mu žekněte, že pokud má problém, tak si to klidně vyříkáte na úřadě či zavoláte PČR. Myslím, že to bude v 99% srab, který bude jenom brblat a hoxno hoxno. Můj děda měl taky kolikrát problém, pak začal boxovat (za minulého režimu) a raději mu každý v "frajer" uhnul.

P.S.: Nic pro souseda nedělejte, akorát to, že řeknete silničářům, jestli napadne, ať to nahrnou k němu před barák či vrata, ať se prací uklidní.

Datum: 27.12.14 04:26

Ten Váš soused se tady ptal co a jak na Vás.Tak se těšte co vymysleli

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.12.14 07:27

Dobrý den. Musíte mu ukázat, že jste sice noví, možná mladší nájemníci, než je on, ale že si v žádném případě nenecháte narušovat svůj osobní život. Normálně bych mu při další "hádce" řekl, jestli si nedělá srandu, že si můžu na svém pozemku mít co chci, dělat co chci a že nikdo nemá právo na to, mi určovat, jak mám mít dluhou trávu, kde mohu nebo nemohu mít kytky, kde budou moct běhat moje děti a kde ne, a tím pádem také ani on. Že chci mít dobré sousedské vztahy, ale nikoliv však za každou cenu a že pokud má nějaký problém, ať si mě klidně zažaluje za co chce (Jste ve všem v právu), ale ať počítá s tím, že bude kvůli tomu muset jít na starý kolena do práce, protože to projede. Také bych mu řekl, že by měl mít rád, že mám psa, protože ten pes hlídá i jeho dům a že pokud má nějaký problém, nemám zase já žádný problém psa pustit na volno po celém svém pozemku a nechat ho celé dny a noci štěkat na to, jak si on chodí po zahradě, ale že to byste nerada, tak doufáte v korektní sousedské vztahy, ale že jinak Vám výše uvedené problém nedělá a klidně si přivezete z chalupy ještě pitbulteriera, který nějak extra nemusí lidi.

Přeju Vám klid a pevný nervy *palec* ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.12.14 10:48

no - se psem se rozlučte ( taky jsme měli takového souseda, i takového psa...)

Datum: 27.12.14 13:55

Pokuste se sousedovi vysvětlit co je a není sousedký hluk. Chov domácích zvířat, různé opravy, řezání dřeva ovšem pro svoji potřebu nikoliv na výdělek, hluk z řečí, hluk dětí a.t.d., můj příbuzný má vedle domku továrnu se 150 zaměstnanci, nepřetržitý hluk technologie 24 hodin denně, včetně víkendů ve vzdálenosti 10 metrů od ložnice a obytné místnosti a žádné nápravy se v kocourkově nedomohl. Já bych volil nedráždit souseda v klidu řešit, poněvadž pokud je psychopat může to mít problémové následky.

Od: pepino80
Datum: 03.01.15 15:53
Zdravím, vše co popisujete je řešitelné,zachovejte si slušnost, ale na druhou stranu se nenechte sousedem šikanovat. S tím psem je to ale trochu jiná story. Naši sousedé mají taky v kotci zamčené 2 psy,štěkají přes den neustále, je ti neskutečně otravné a obtěžující hlukové zatížení,proto svým sousedům nadávám do extrému. Jejich bezohlednost nemůže být bez limitů.Každý má právo na klidný spánek, a jestli jejich debilní čokl začne štěkat ve 3 v noci a to nepřetržitě na 45 minut, tak si koleduje že mu tam přistane otrávený buřt, pak si může zase stěžovat on na úřadech, neudělá vůbec nic!... Jiný soused mi zase argumentuje, když mu vytknu že čokl štěkal v 5:40 ráno a že to je dost trapný, že to je \"prý pes\", ale co já s tím? To mě přeci nemá co zajímat, já taky nepouštím cirkulárku v noci s argumentem, cirkulárka holt je hlučná. NOČNÍ KLID musí být prostě dodržován, a to bez blbých výmluv. Mám sám 2 psy, a NEDOVOLIL bych si jakkoliv svým sousedům narušovat noční klid a brát jim právo na klidný spánek. Nebudeme si nic nalhávat, nasraný a navíc nevyspalý soused, to nikdo doopravdy nechce mít vedle sebe.

Datum: 03.01.15 17:21

- my jsme to vyřešili tak, že jsme si brali psa na noc domů (hovawart) už ve 22.00 hod. protože taky štěkal a báli jsme se, že nám někdo otráví i tohoto psa, jako už předtím jednoho. "Hovieho" jsme to učili od štěňátka, měl v předsíni svůj pelíšek, byl klidný a neštěkal.

Do sousedských sporů, pokud by byly tak neřešitelné, jak uvádíte, bych se klidně pustila podle vašich rad, ale kvůli psovi bych se tedy trochu rozmýšlela, jestli to nelze řešit bez násilí - no je to jen můj názor, nenadávejte mi.

Od: dattel007
Datum: 14.01.15 11:13

takovou jsme měli sousedku... furt si na něco stěžovala...Až přetekl pohár trpělivosti a poslal jsem jí kam slunce nesvítí a od té doby je jako mílius.. dle mého stačí ukázat sílu a bude klid... Pokud mu vadily tůje, které byly na Vašem pozemku, tak to má soudruh moooc velkého peška. Já bych mu řekl, že mi vadí on a taky ho musím snášet )

Datum: 14.01.15 11:58

Skutečně, tohle jsou lidé, kteří zkoušejí, kam až mohou zajít. Tak to stopněte. Můžete ho poslat do háje slušně i neslušně. Já bych to nejdřív zkoušel slušně - vysvětlete mu, že mu taky nekecáte do jeho života a že vy taky chcete žít, tak ať Vás nechá. Neslušnou variantu můžete použít kdykoliv potom, když nic jiného nezabere.

Taky je možné se s ním prostě nebavit, dělat, že ho neslyšíte.

A nebo třeba pozvat ho na nějakej mejdan, nebo třeba aspoň na panáka, nebo nějak podobně překvapivě reagovat na jeho hloupé připomínky - vykolejíte ho a pak se uvidí, co bude dál.

Vůbec bych neřešil jeho výhrůžky, že si půjde stěžovat. Tak ať jde, (škoda že lampárny jsou už zrušený), pokud dojde k nějaké arbitráži, tak ať se ukáže, jakej je to trouba.

Od: jmlc®
Datum: 14.01.15 12:00

není nad tohoto souseda..

Datum: 20.01.15 14:13

Tohle jsem uz videla, ale vzdycky me to znova pobavi..Tohle mit vedle zdi, tak potes..Nicmene neco sileneho v mensim jsme v panelaku meli a nevydrzeli jsme a utekli do samostatneho baraku, kde je svaty klid od takovych pak...

Od: klaban*
Datum: 14.01.15 12:51

Přesně jako první příspěvek. Člověk se musí chovat k sousedům ohleduplně, ale by mě soused takhle buzeroval kvůli nesmyslům, to bych ho poslal do prdele okamžitě.

Datum: 14.01.15 14:25

Přesně jak píšou ostatní na hrubej pytel ještě hrubší záplata.Taky mám podobnej ksindl přes silnici.A pokud to mu pořádně nevynadáte tim nejhrubšin slovníkem dlaždiče,tak klid mít nebudete to si pište.Na takovýhle lidi musíte působit tak že jste horši než oni.A nákejch jeho stížností se vůbec nebojte ,takovejhle magor je na obci většinou známej a budou při vás.Prostě pokaždý jak jen otevře hubu nehorázně seřvat a uvidíte že to po pár takovýchto rozmluvách vzdá a uklidní se.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.