Utěsnění průchodu zdí - trubky vody, topení

Od: Datum: 10.11.12 15:43 odpovědí: 5 změna: 10.11.12 19:31

Dobrý den,

ze sklepa - skladu uhlí máme udělaný přívod vody a odpadu do malé místnosti v přízemí domu, kde je plánován druhý záchod. Nicméně ten ještě nebyl postaven, místnost je pouze provizorně upravena už od předchozích majitelů. Z tohoto důvodu nebylo provedeno ani začištění a řádné utěsnění otvoru, kudy vedou trubky. Zároveň je tudy zavedena dolů prodlužovačka elektriky. Když jsem to dole zkoumala, tak je to utěsněno asi igelitovou taškou a ještě čímsi, bylo to tak strašně špinavé od několikaletého uhelného prachu.

Díky občasným problémům s kotlem nebo s uhlím se stane, že se celá kotelna začoudí a tento kouř se právě těmito otvory dostane i do domu, jako tento týden, kdy jsem si zakouřila komplet celý barák :(. Nemluvě o pronikání prachu...

Dotaz zní - stačí mi obyčejná montážní pěna, nebo co nejlépe použít? Vodovodní trubky asi nemá smysl obalovat, pro elektriku jsem myslela nějakou malou krkavici - musí být pohyblivá... Také aby nebyl problém, až se bude dodělávat ten záchod, v tuto chvíli to není podstatné, ale asi až bude naše dcera větší a stydlivější, tak ano (jinak máme koupelnu spojenou se záchodem).

Obdobný problém řeším ve zdi mezi kotelnou a sklepem, tam je otvor asi 30x50cm a vedou tam především měděné trubky topení. Bohužel se může stát, že budou dosti rozpálené, za poslední rok jsme asi 3x uvařili kotel (nešla elektrika). Mám připravené cihličky, ale ještě jsem se k tomu nedostala, jak to nejlépe vyřešit.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.11.12 16:09

Ten popis je trošku ´zmatený´ :-D , celý stav by mělposoudit elektrikář a topenář, ale - motážní pěna lze použít k provizornímu a dočasnému utěsnění (je odolná proti teplotám do 80° C trvale, krátkodobě do cca 120° C, pak se začně deformovat), jako trvalé řešení doporučuju otvory zazdít a zaomítat (případně s průchodkami na trubky a el. instalaci, prodlužku nahradit trvalým kabelem... To "uvaření kotle" tady vřele doporučuju vyřešit - buďto záložním zdrojem pro čerpadlo a nebo dochlazovací smyčkou...

doplněno 10.11.12 17:57:

Je možné použít zásuvku s krytím IP44 - je (i) prachotěsná...

*smich*

Od: karmela*
Datum: 10.11.12 17:48

Kotel a topení celkově by bylo na další dlouhou diskusi ;), zrovna tu mám asi 26st, kotel musí jet na 65-70st, jinak dehtuje, ucpává se a čoudí. A poslední uvaření kotle bylo díky nefunkčnímu čerpadlu.. ale toto téma nechci tady rozebírat, už ho nějak řešíme.

Omlouvám se za zmatený popis, pro mě je nyní podstatnější otvor skrz podlahu do skladu uhlí, aby se bordel z uhlí nedostával až do domu. Asi vytahám ty tašky a ucpu to tou pěnou. S prodlužovačkou uvidím, ale prach z uhlí zanešený v zásuvce prodlužovačky - nevím, co by tomu řekl odborník na bezpečnost .

Datum: 10.11.12 19:17

Nám když dělali topení ,tak všude kde trubky prochází zdí udělali v izolačních tubusech a pak zedník zadělal klasicky kouskama cihel a maltou.

Datum: 10.11.12 19:29

Pkd nouzové řešní než přijde k důkladné opravě tak zajisté pěna.U těch trubek nejprve zaizolovat pásem vaty kolem trubky,stáhnout drátem a pak zafouknout pěnou.
Jinak trubky topení nesmí být "natvrdo".V průchodu zdivem se musí obalit něčím.stačí třeba vlnitý papír-lepenka,karton ... a nej je použít návlek z mirelonu na toto určeném!Teplem trubky pracují a stějně by zapravení vypraskalo a časem by se mohla i trubka poškodit!

Ohodnoceno: 1x

Od: moto®
Datum: 10.11.12 19:31

Osobně bych první průchod zafouknul montážní pěnou a bylo by po ptákách. A pokud bych už tu pěnu měl načatou, tak bych do většího otvoru naskládal cihly které bych místo malty také slepil montážní pěnou. Vychází to dvě cihly nad sebou a odseknuté kousky na bok. A samozřejmě muselo by se do cihel vyseknout i pro průchod trubek. Netuším, kudy trubky vedou. Chce to ovšem trochu zručnosti. Postup II. napasovat tam desku z polystyrenu a zase zapěnit. V případě nějakých budoucích změn není problém vyndat. Teplo z trubek nemá šanci nějak uškodit i kdyby kotel zase vařil.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.